in

YouTube’da Kanıtlanmış Abone ve İzlenme Artırma Yöntemleri

Bir YouTube süperstarı olmak artık çocuklar için bir uzay gemisine bağlanıp astronot olmaktan daha popüler bir tutku. Video platformu, her günün her dakikasında 500 saatin üzerinde video içeriğinin yüklenmesiyle patlama yaşıyor.

YouTube’dan fenomen olup o kadar fazla para kazana kişi var ki. Örnek olarak 9 yaşındaki Ryan Kaji, popüler oyuncak test videolarından geçen yıl 24 milyon dolardan fazla para kazandı. Bu rekabet ortamında YouTube’da nasıl abone arttırılır? veya YouTube’da nasıl daha çok izlenilir? gibi soruların cevabını bilmelisiniz.

youtube abone arttırma taktikleri

Durum böyle olunca bizde sizler için kanıtlanmış en iyi YouTube abone arttırma yöntemlerini derledik. Bu taktikler sayesinde YouTube’da kısa süre içerisinde abone ve izlenme sayınızı arttırabilir ve YouTube’dan para kazanabilirsiniz.

YouTube abone arttırma taktikleri:

 • İçeriğinizi Tutarlı Tutun
 • Düzenli Video Yükleyin
 • Göz Alıcı Video Kapak Fotoğrafları Oluşturun
 • İlgi Çekici Video Başlıkları Oluşturun
 • İzleyicilerinizden Abone Olmalarını İsteyin
 • Diğer YouTube Videolarına Yorum Yapın

1- İçeriğinizi tutarlı tutun

YouTube’da abone arttırmak için yeni videolar oluştururken, bunların hedef nişinize uyduğundan emin olmanız gerekir.

Bir gün rastgele bir vlog, ertesi gün bir oyun videosu ve hemen ardından bir yemek pişirme videosu yüklerseniz, kullanıcılar kanalınızdan ne bekleyeceklerini bilemezler. İzleyiciler YouTube kanalınızın ne hakkında olduğunu bilmiyorlarsa, abone olma olasılıkları da azalacaktır.

youtube abone arttırma taktikleri

Her gün farklı konuda videolar yüklemek izlenme sayınızı arttırır fakat uzun vadede abone sayınız artmaz. Bunun yerine, bir kanal teması seçerek izleyicilere kanalınıza abone olmaları için bir neden vermeniz gerekir.

YouTube kanalınız için bir niş seçmek, kanalınıza daha fazla odaklanma sağlayacak ve hedef kitlenizi daha kolay bulmanıza yardımcı olacaktır .

Oluşturabileceğiniz birçok farklı YouTube kanalı vardır. En popüler YouTube türlerinden bazıları şunlardır:

 • Günlük vlog
 • Yemek pişirme
 • Oyun
 • Teknoloji
 • Komedi
 • Seyahat
 • Güzellik ve Moda
 • Eğlence

Elbette, bu listenin sizi sınırlamasına izin vermeyin. Tutkulu olduğunuz sürece hemen hemen her konuda başarılı bir YouTube kanalı oluşturabilirsiniz.

2- Düzenli video yükleyin

Bir kullanıcı kanalınızı görürse ve son videonuzun 2 ay önce yüklendiğini görürse, muhtemelen abone olmayacaktır.

YouTube izleyicileri tutarlılık ister.

Bu nedenle, hızlı bir şekilde abone kazanmak istiyorsanız, YouTube kanalınız tutarlı olmalıdır. Abonelerinizin kanalınızda yeni bir videonun ne zaman yayınlanacağını bilmesi YouTube izlenme sayısını arttırma yöntemlerinden birisidir.

Ancak ne sıklıkla yeni videolar yayınlamalısınız?

Her hafta 1 video yükleyerek başlayın. Ayda 4 video, yeni aboneleri çekmek için yeterli bir sayıdır.

Bir video yükleme takvimi belirlediğinizde, buna bağlı kaldığınızdan emin olun. Yapmak isteyeceğiniz son şey, yapacağınızı söylediğinizde yükleme yapmayarak kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmaktır. Bunun nedeni, tutarsız paylaşımların sadık bir kitle oluşturmanıza asla izin vermemesidir.

3- Göz alıcı video kapak fotoğrafları oluşturun

Videonuzun küçük resmi, YouTube kullanıcılarının göreceği ilk şeydir. Bu nedenle, YouTube’da abone ve izlenme artırmak istiyorsanız göz alıcı küçük resimler oluşturmanız gerekir..

youtube izlenme arttırma taktikleri

YouTube’da ilgi çekici küçük resimler oluşturmak için bu taktikleri uygulayın:

 • Video ile ilgili kaliteli bir görüntü
 • İlgi çekici bir yazı
 • İlgi çekici renkler
 • Anlaşılır ve basit tasarım

Küçük resme tek bir bakışla, kullanıcılar videonun tam olarak ne hakkında olduğunu söyleyebilirler. Dikkat ederseniz YouTube’da fazla abonesi olan kanallar da bu yöntemleri uyguluyor.

Tasarımcı değil misiniz? Endişelenmeyin, ücretsiz görsel içerik oluşturma sitelerini kullanarak YouTube videolarınız için kolayca ilgi çekici küçük resimler oluşturabilirsiniz.

Tıklamaya değer bir küçük resmi nasıl oluşturacağınızı bildiğinize göre, artık bir diğer YouTube abone arttırma yöntemi olan ilgi çekici başlıklar oluşturmaya geçelim.

4- İlgi çekici video başlıkları oluşturun

Bir video çektiniz ve yayınladınız. Ama videonuzu kimse izlemiyor mu?

Çoğu zaman sorun başlıkla ilgilidir. Videonuz için sıkıcı, genel bir başlığınız varsa, kimse tıklamaz.

Ve kimse tıklamazsa, kimse abone olmaz.

youtube abone arttırma yöntemi

Peki, YouTube videolarınız için arama sonuçlarında görünen tıklanabilir başlıkları nasıl oluşturursunuz?

YouTube videolarınızda ilgi çekici başlıklar oluşturmak için en iyi yöntem videonuzun konusunu YouTube’da aratmaktır.

Sonuçları gördükçe, kitlenizin aradığı içerik türü hakkında bir fikir edinmeye başlayacaksınız. Bu, YouTube’un size daha fazla aranabilir başlık için önerilerde bulunması gibidir.

Ana anahtar kelimelerinizi başlığınızın önüne eklediğinizden emin olun. Bunun nedeni, başlığınızın yalnızca ilk 45 karakterinin aramada görülebilmesidir.

5- İzleyicilerinizden abone olmalarını isteyin

Ücretsiz olarak daha fazla YouTube abonesi edinmek istiyorsanız, izleyicilerinizden kanalınıza abone olmalarını isteyin.

Örneğin, YouTube videolarınızın girişinde şöyle bir şey söyleyebilirsiniz:

“Herkese merhaba, kanalıma tekrar hoş geldiniz. Bu gibi videolardan daha fazla görmek istiyorsanız Abone Ol’u tıklamayı unutmayın. “

YouTube’da abone nasıl arttırılır?

Bu kadar basit.

Ayrıca YouTube videolarınıza bir abonelik filigranı da ekleyebilirsiniz. Abone olma filigranı, izleyicilere Abone Ol düğmesine basmalarını hatırlatmak için videolarınızın alt köşesinde görüntülenen küçük bir simgedir.

6- Diğer YouTube videolarına yorum yapın

YouTube kanalınızı tanıtmanın ve daha fazla YouTube abonesi edinmenin bir başka kolay yolu, diğer videolar hakkında yorum yapmaktır.

youtube abone kasma

Ama açık olalım. Bu, “Videomu izle!” veya “Kanalıma abone olun!” gibi ifadeler kullanmak anlamına gelmez..

Bunun yerine, komik bir yorum yazın veya az önce izlediğiniz video hakkında ilginç bir şey söyleyerek bir konuşma başlatın. Sizinle sohbet eden birçok kullanıcı profilinize tıklayacak, sizin de harika bir kanalınızın olduğunu görecek ve abone olacaktır.

İLGİLİ HABER
Nude | Anlamı Nedir ve Ne Demek?
TikTok makarnası tarifi

Son zamanların en popüler tarifi ‘TikTok Makarnası’ nasıl yapılır?

Netflix dizi

Netflix artık dizileri ve filmleri size sormadan telefonunuza indirecek