in

Yılın en önemli iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch güncellemeleri çıktı

Apple, tüm bu en çok satan aygıtları rahatsız eden bir güvenlik sorununu düzeltmek için dünya çapında iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch sahiplerine bir güncelleme yayınladı. Ne yazık ki, bu yazılım güncellemelerinin hiçbirinde heyecan verici yeni özellikler, harika yeni emoji veya tasarım değişiklikleri yok – ancak yine de bir saniyenizi boşa harcamamalı ve bunları cihazlarınıza hemen yüklememelisiniz .

Bunun nedeni, Apple’ın bu en son düzeltmeyi “önemli” olarak sınıflandırması ve “tüm kullanıcılar için önerildiğini” söylemesidir. Aygıtlarınızın güvende olduğundan emin olmak için iPhone’unuzun iOS 14.4.1 çalıştırdığından, iPad’inizin iPadOS 14.4.1 ile güncel olduğundan, Apple Watch’un watchOS 7.3.2 çalıştırdığından emin olmalısınız.

Çalıştırdığınız işletim sisteminin sürümünü kontrol etmek için iPad ve iPhone’daki Ayarlar uygulamasına gidin (ve gerekirse Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye giderek en son güncellemeyi yükleyin ) veya aynısını yapmak için Mac’te Sistem Tercihleri’ni başlatın.

Bir Apple Watch’unuz varsa, çalıştırdığınız yazılımı kontrol etmenin ve bir güncelleme yüklemenin en iyi yolu iPhone’unuzdaki Watch uygulamasını kullanmaktır.

Apple’ın tüm cihazlarında aynı güvenlik açığını gidermek için en son işletim sistemi güncellemeleri yayınlandı. Sorun, Apple’ın Safari web tarayıcısını tüm platformlarında çalıştıran motor olan WebKit‘teki bir bellek bozulması hatasından kaynaklanıyor. Bilgisayar korsanları, cihazınızda kötü amaçlı kod çalıştırmak için bu hatadan yararlanabilir, bu da özel verilerin arkanızdan çalınmasına neden olabilir.

Apple’ın WebKit’iyle ilgili sorun ilk olarak Google ve Microsoft tarafından bildirildi. Neyse ki, bilgisayar korsanları şu anda bu hatayı kullanıyor gibi görünmüyor. Böylece Apple kullanıcıları en son yamalarla önlerine geçebilir.

Önlem olarak Apple, yazılım güncellemesiyle birlikte gönderilen sürüm notlarından bilgisayar korsanlarının hatayı öğrenmesini engellemek için hatanın nasıl çalıştığına dair tüm ayrıntıları listelemiyor. Bu, sektör genelinde oldukça standart bir taktiktir.

İLGİLİ HABER
WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olur?
nude

Nude | Anlamı Nedir ve Ne Demek?

TWD 10. Sezon Nereden İzlenir?

The Walking Dead 10. Sezon Nereden İzlenir?