Yarınki Nasıl Yazılır? Yarın ki Birleşik mi, Ayrı mı? TDK

  • Whatsapp
yarinki-nasil-yazilir

Yarınki nasıl yazılır? sorusu son haftalarda Google’da en çok aratılan sorgulardan birisidir. İnsanlar yazım yanlışı yapmamak için kelimelerin doğru yazılışını araştırmaktadır. Vatandaşlar tarafından en merak edilen kelimelerden bir diğeri de yarın ki kelimesidir.

Vatandaşlar bu kelimenin nasıl yazıldığını bilmediği için TDK devreye girdi ve resmi internet sayfası üzerinden yarin ki nasıl yazılır? sorusuna cevap verdi. Peki yarınki kelimesi nasıl yazılır? TDK’ya göre yarınki kelimesi nasıl yazılır? Yarın ki kelimesi cümle içinde nasıl kullanılır? Yarın ki kelimesi ayrı mı yazılır yoksa birleşik mi yazılır?

Yarınki Nasıl Yazılır? Yarın ki mi Yarınki mi? Ayrı – Birleşik (TDK)

Oldukça merak konusu olan yarınki kelimesi nasıl yazılır? sorusu Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından cevaplanmıştır. TDK‘ya göre yarınki kelimesi birleşik yazılmaktadır. Ayrı olarak yazılan “yarın ki” kelimesi doğru bir kullanım değildir.

  • Doğru yazılışı : Yarınki (Birleşik yazılır)
  • Hatalı yazılışı : Yarın ki

Yarınki Kelimesi Cümle İçinde Nasıl Kullanılır?

  • “Yarınki partiye ne zaman gideceksin?’’
  • “Hasta olduğu için yarınki toplantıya gelemedi.’’
  • “Erken uyu yoksa yarın ki sınava yetişemeyeceksin’’

Yarınki Kelimesi Anlamı Nedir?

Yarınki kelimesi ‘Yarın yapılacak olan, yarın ile ilgili.’ şeklinde tabir edilebilmektedir. Doğru yazılışı üzerinden farklı cümleler içerisinde kullanabilirsiniz.


Hemde nasıl yazılır?

Related posts