in

XAPK Dosyaları Nedir ve Nasıl Yüklenir?

Bu haberde XAPK’nın ne olduğunu, neden XAPK dosyaları hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğini ve bunların nasıl kurulacağını açıklıyoruz.

Üçüncü taraf kaynaklardan Android telefon için uygulama indirmeyi sevenler, APK (Android Paket Kiti) dosya uzantısına zaten aşina olabilir. APK resmi olmayan ve coğrafi olarak kısıtlanmış uygulamaların akıllı telefonunuza indirilmesini kolaylaştırır. Son zamanlarda ortaya çıkan yeni bir dosya uzantısı var – XAPK. Bu haberde XAPK‘nın ne olduğunu, neden XAPK dosyaları hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğini ve bunların nasıl kurulacağını açıklıyoruz.

Android’de bir uygulamayı yüklemek kolaydır, çünkü yalnızca onu indirip açmanız gerekir. APK dosyalarını Android cihazlara yüklemek de çok karmaşık değildir, çünkü çoğu zaman paketlenmiş olarak gelirler ve kurulmaya hazır olurlar ve kurulumun akışı için cihazınızı doğru şekilde yapılandırmanız yeterlidir. XAPK dosyalarının yüklenmesi de çok karmaşık bir işlem değildir, sadece aşağıda açıklanan bazı basit adımları izlemeniz gerekir.

XAPK Dosyaları Nedir?

XAPK dosyası, APK dosyası gibi bir şeydir, yalnızca XAPK , cihaz tarafından tanımlanmasına ve Android’de daha iyi çalışmasına izin veren ek OBB verilerini içerir . Normalde XAPK dosyaları, oyun dünyasında resmi Google Play Store dışında gerçekleştirilen indirmeler için kullanılır. 

XAPK Dosyaları Nedir ve Nasıl Yüklenir

XAPK Dosyaları Nasıl Kurulur?

Bir XAPK dosyasını doğrudan yüklemek mümkün değildir, her şeyden önce, cihazınızı hazırlamanız ve Android cihazınızın XAPK dosyasını tanıyabilmesini sağlayan özel bir yükleyici indirmeniz gerekir.

Android 8.0 veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, önce Google Play Store dışı uygulamaların kurulumunu etkinleştirmeniz gerekir.

1. Android cihazınızın Ayarlarını açın ve Güvenlik seçeneğine gidin. Ardından, Bilinmeyen Kaynaklardan yüklemeyi etkinleştirin. Bu, telefonunuzun Play Store dışından indirilen dosyaları ve uygulamaları yüklemesine izin verecektir.

Android 8.0’ın daha sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız, bu ilk adımı izlemeniz gerekmez: cihazınız sizi otomatik olarak Güvenlik ayarlarına yönlendirecektir.

2. Daha sonra herhangi bir XAPK dosya yükleyicisi indirin. XAPK yükleyicisi için alternatif olarak Playmod.Store’un XAPK Yükleyicisini de kullanabilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra , XAPK Installer Android’in çalışmasını sağlamak için yükleyici paketini kaydettiğiniz klasörü açmanız ve çalıştırmanız gerekeceğini unutmayın.

3. XAPK Yükleyiciyi açın ve programın dosyalarınıza ve görüntü klasörlerinize erişmesini sağlayın. Son bir adım olarak, yapmanız gereken tek şey, seçilen XAPK dosyalarını telefonunuza indirmek ve ardından bunları doğrudan XAPK Installer Android‘i kullanarak açmaktır.