Windows 11 Bu Cihazlar İçin Asla Piyasaya Sürülmeyecek!

  • Whatsapp
Windows 11 Bu Cihazlar İçin Asla Piyasaya Sürülmeyecek!

Microsoft’un Windows 11‘i bu yıl içinde piyasaya sürülecek. Microsoft, kullanıcıların Windows 11 işletim sisteminden en iyi şekilde yararlanmaları için gerekli gereksinimleri duyurmuş ve sistemlerini bu gereksinimlere göre yükseltmelerini istemişti.

Loading...

Windows 11’in kullanılabilirliği hakkında Microsoft’tan Aria Carley tarafından bazı en son bilgiler onaylandı. Cihazı sistem gereksinimlerine uymayan kullanıcıların güncellemeyi almayacaklarını doğruladı. Bilgisayarınızın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını merak ediyorsanız Windows 11 sistem gereksinimleriyle ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz. 

Windows 11’in Sistem Gereksinimlerini Hakkında Açıklamalar Yapıldı

Microsoft’tan Aria Carley geçtiğimiz günlerde, işletim sistemi için sistem gereksinimlerini karşılamayan cihazların bu sonbaharda güncellemeyi almayacağını doğruladı. Bunların tümü, yakın tarihli bir Microsoft’a Her Şeyi Sor oturumu sırasında söylendi. 

Loading...

Carley, kullanıcılarının sürekli cihazlarının desteklenip desteklenmediğini düşünmesini istemediğini de sözlerine ekledi. Windows 11 için istenilen donanımsal gereksinimler düşünüldüğünde bu, Microsoft’un Windows 11’i yalnızca onu kaldırabilecek cihazlar için yayınlamak istediği anlamına gelmektedir.

Windows 11 Gereksinimleri 

Carly ayrıca, cihaz uyumlu değilse, o cihaz için Windows 11 güncellemesinin asla sunulmayacağını da doğruladı. 

Kullanıcılar, internet üzerinden farklı programlar sayesinde bilgisayarının Windows 11 uyumlu olup olmadığını öğrenebilirler. Ancak burada sizlerle yardımcı olmak için Microsoft tarafından istenen özelliklerin bir listesini hazırladık. Bu Windows 11 gereksinimlerine göz atın ve hemen cihazınızın uygunluğunu kontrol edin. 

  • CPU: 1 Gigahertz (GHz) veya daha hızlı, uyumlu bir 64-bit işlemcide 2 veya daha fazla çekirdek veya Çip Üzerinde Sistem (SOC)
  • RAM: 4GB
  • Depolama: 64GB veya daha büyük
  • Sistem üretici yazılımı: UEFI, Güvenli Önyükleme özelliği
  • TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
  • Grafik kartı: WDDM 2.0 sürücüsü ile DirectX 12 veya üstü ile uyumlu
  • Ekran: Çapraz olarak 9 inçten büyük, renk kanalı başına 8 bit olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran
  • İnternet: Windows 11 Home sürümü, ilk kullanımda cihaz kurulumunu tamamlamak için internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerektirir.

Related posts