in

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olur?

Yeni WhatsApp gizlilik politikası, eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Ancak, WhatsApp yeni gizlilik politikasıyla devam edecek ve şimdi 15 Mayıs’tan itibaren yürürlüğe girecek. Ancak, birisi yeni şartları 15 Mayıs’a kadar kabul etmezse olur.

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası: 15 Mayıs’tan sonra kabul etmezseniz ne olur?

Yeni gizlilik şartlarını kabul etmeyi reddeden WhatsApp kullanıcıları, uygulamayı 120 gün daha kullanabilecek. Ancak bu süre zarfında mesajlaşma uygulamasının işlevselliği sınırlı olacaktır. Resmi WhatsApp SSS sayfasında “Kısa bir süre için arama ve bildirimler alabileceksiniz, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya gönderemeyeceksiniz” diyor.

WhatsApp, önümüzdeki 120 gün içinde şartları kabul etmeyen hesapları silecek

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olur?

Kullanıcılar yeni gizlilik şartlarını 15 Mayıs’tan sonraki 120 günün sonunda hala kabul etmezlerse, WhatsApp bu kullanıcı hesabını silecektir. Bu hesaplar tüm WhatsApp sohbetlerini ve gruplarını kaybedecek. Bundan sonra WhatsApp’ı aynı telefon numarasıyla kullanmak istiyorsanız, yeni bir hesap oluşturmanız ve sıfırdan başlamanız gerekecek, ancak bu da önce yeni gizlilik koşullarını kabul etmenizi gerektirecek.

WhatsApp, gizlilikle ilgili kafa karışıklıklarını gidermeye devam ediyor

WhatsApp, yeni gizlilik politikasını açıkladıktan sonra büyük bir tepki aldığından, Facebook’un sahip olduğu hizmet, yeni gizlilik politikasının gerçekte neyin değiştiğine dair havayı temizlemek için birçok çaba sarf ediyor. Bunu başarmak için WhatsApp şimdiye kadar kendi durum güncellemeleri sayfasını kullandı, bir dizi genel açıklama yaptı ve şimdi de uygulamada yeni bir başlık gösterecek şekilde ayarlandı.

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olur?

Tüm bu yöntemler aracılığıyla, uygulama, kullanıcılara sohbetlerinin gizli kalacağını ve yeni gizlilik koşullarının şifrelenmiş olarak kalacağını ve şirketlerin iş hesaplarıyla sohbetlerinize erişmesinin “tamamen isteğe bağlı” olduğunu garanti ediyor.

“Burada neyi daha iyi yapabileceğimizi düşündük. Uygulama, bu ayın başlarında bir blog gönderisinde, herkesin uçtan uca şifrelemeyi savunma geçmişimizi bilmesini ve insanların gizliliğini ve güvenliğini korumaya kararlı olduğumuza güvenmek istiyoruz ” dedi.

Doğru mu? Uygulaması

Yeni Platform Olan Doğru mu? Uygulaması Nedir?

PC Oyuncuları 2020’de Oyunlar İçin 4,5 Milyar Dolar Harcadı