in

WhatsApp Business Nedir? | Normalinden Farkı Nelerdir?

WhatsApp Business nedir? diye merak ediyorsanız bu haberimizde WhatsApp Business uygulamasının ne olduğunu ve normal uygulamadan ne gibi farkları olduğunu açıkladık.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın işletmeler için olan versiyonu WhatsApp Business kullanıcılar tarafından merak ediliyor, WhatsApp Business ne işe yarar? diye soruyorsan haberimizi okumaya devam et.

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business, işletmelerin internette başka bir yere gitmek yerine WhatsApp üzerinden güncellemeler, destek ve temelde işlerini cep telefonlarından yürütme seçeneği sunarak müşterileriyle daha iyi etkileşim kurmaları için bir uygulama veya platform sağlar.


Kısacası, müşteri normal WhatsApp uygulamasını kullanırken, işletme sahibi veya yöneticisi WhatsApp Business uygulamasını kullanacaktır.

Normal WhatsApp’tan Farkı Nedir?

Ücretsiz
Evet, WhatsApp, işletmenizi listelemenizi ve müşterilerinizle hiçbir ücret ödemeden iletişim halinde kalmanızı sağlar. WhatsApp Business gerçekten de bazı ajansları iflas ettirebilecek bir fikir gibi görünüyor. 

İşletme Profilleri
Standart özelliklere gelince, müşterilerin e-posta veya mağaza adresi, web sitesi veya işletmenin herhangi bir ekstra açıklaması gibi ek bilgiler almasına yardımcı olacak ‘İşletme Profilleri’ vardır. Bunlar oldukça ayrıntılıdır ve işinizin doğasını WhatsApp’ta oluşturmanıza yardımcı olur.

Mesajlaşma Araçları

WhatsApp Business nedir?

Bir işletme olarak, sık sorulan sorulara hızla yanıt gönderebilmelerini sağlamak için ‘hızlı yanıtlar’ ayarlamanıza olanak tanıyan birçok mesajlaşma aracı vardır. Ayrıca, müşterileri işletmenize tanıtacak karşılama mesajları oluşturarak sanal işletmenize bir resepsiyon masası da verebilirsiniz.

İstatistik

Mesajlar aynı zamanda veri anlamına gelir. Müşterilerinizi daha iyi anlamak ve daha iyi hizmetler sunmak için kullanılabilecek veriler, işinizi büyütür. Bu amaçla, WhatsApp Business, işletme sahiplerine gönderilen, teslim edilen ve okunan mesajların sayısı hakkında basit ölçümler sağlayan bir özellik olan mesajlaşma istatistiklerini sunar, böylece hızlı yanıtların içeriğini veya müşterileriyle iletişim kurma stratejilerini değiştirebilirler. Gerçekten de küçük ama kullanışlı bir özellik.

Bunlar, WhatsApp Business’ı standart uygulamadan ayıran daha ince noktalardır. olan özelliklerde gördüğünüz gibi, bu özellikler genel olarak strateji belirlemek içindir.

WhatsApp Business Nasıl Kurulur?

Servise kaydolmak için bir akıllı telefona ihtiyacınız olacak. Bu sizin resmi, işletme numaranız olacak ve müşterilerle etkileşim kurarken kullanılacaktır. Bunun tamamen ayrı bir numara olması en iyisidir, bu nedenle yeni bir SIM almak isteyebilirsiniz. Bunun nedeni WhatsApp’ın doğrulama sürecidir. WhatsApp, yalnızca bir cep telefonu numarasının bir WhatsApp hesabına bağlanmasına izin verir. Mevcut numaranız zaten WhatsApp tarafından kullanılıyorsa, onu bir WhatsApp Business hesabı için kullanamazsınız.

Yalnızca bir SIM kartınız ve bir akıllı telefonunuz varsa ne olur? Mevcut WhatsApp hesap bilgilerinizi WhatsApp Business profilinize taşımanız gerekecek. Dikkat et, kopyala değil “taşı” dedim. Evet, tek SIM kartlı telefonunuzda her iki uygulama da kurulu olsa bile, yalnızca birini veya diğerini kullanabileceksiniz.

WhatsApp Business nedir?

Kişisel numaranızı WhatsApp ile ilişkilendirmeniz gerekiyorsa. Çift SIM kartlı bir cihazınız yoksa, dışarı çıkıp ikinci bir SIM kart satın almanız ve onu çalıştırmak için başka bir cihaz satın almanız gerekecektir.

Halihazırda ayrı bir SIM kart üzerinden bir işletme yürütüyorsanız, o SIM kartla ilişkili WhatsApp hesabını yeni WhatsApp Business uygulamasına taşıyabilir ve ek özelliklerden yararlanabilirsiniz.

WhatsApp Business’ı nasıl kurarım?

1. Öncelikle WhatsApp için kullanılan bir işletme numaranız zaten varsa, önce sohbet verilerinizi bulut depolamaya yedeklemeniz gerekir.

2. Bunu yapmak için Sohbetler> Sohbet yedekleme> bölümüne gidin ve ardından ‘Yedekle’ düğmesine basın. Buluta yüklemenin tamamlandığından emin olun.

3. Ardından, uygulamayı Google Play Store’dan indirin , kurun ve ardından akıllı telefonunuzun ana ekranındaki yeni WhatsApp Business simgesine dokunarak başlatın.

4. Uygulamayı açtıktan sonra, önce iş telefon numaranızı doğrulamanız gerekecektir. Bu numara, müşterilerinizle iletişim kurmak için bir işletme olarak kullanacağınız numara olacaktır.

5. Numaranız doğrulandıktan sonra, cep telefonu numarasıyla ilişkilendirilmiş önceki bir sohbeti geri yüklemeyi seçebilirsiniz. Bu, 1. adımda yedeklediğiniz olacaktır.

6. İşletmenizin adını ayarlayın ve ardından sohbet alanına girdikten sonra menü düğmesine dokunun ve Ayarlar> İşletme ayarları> Profil’e gidin. Burada bir kişi kartına benzer çeşitli alanlar alacaksınız ve müşterilerinizle paylaşmak istediğiniz tüm ayrıntıları doldurabilirsiniz.

WhatsApp Business nedir?

Yukarıdakileri yaptıktan sonra, temel kurulum tamamlanmıştır. Artık kişi listenizdeki kişilerle bağlantı kurmaya başlayabilir ve onlarla iletişim halinde kalmak için mesajlaşma araçlarını kullanabilirsiniz.

yabancı erotik filmler

Erotik Filmler | En İyi Yabancı Erotik Filmler

İzlenmesi Zor Filmler

İzlenmesi Zor Filmler | En Rahatsız Edici Filmler