in

Valorant Oyunu Nasıl İndirilir?

Riot Games’in taktiksel nişancı oyunu Valorant artık indirilebilir. İnsanlar Valorant oyununu nasıl indirebileceklerini merak ediyor ve araştırıyor. İşte Valorant’ın ücretsiz olarak nasıl indirileceği.

Valorant, beş oyuncudan oluşan iki ekibin bir bombayı patlatmayı veya etkisiz hale getirmeyi başarmak için birkaç turda birbiriyle savaştığı taktiksel bir nişancı oyunudur. 

Oyundaki amacınız, saldıran takımı patlayıcıyı yerleştirmeye vakti olmadan öldürmek ya da saldırganların, bombayı yerleştirmeden savunma ekibini öldürmektedir.

Öldürülürseniz, bir sonraki turu beklemeniz gerekecek, ancak iyi haber şu ki, oyun sadece iki dakikalık turlardan oluşmaktadır, bu yüzden uzun süre beklemenize gerek kalmayacak. Oyunda ilk 13 turu kazanan takım birinci olmaktadır.

Valorant oyununun ne odluğundan bahsettikten sonra şimdi sıra bu oyunu ücretsiz olarak PC’nize nasıl indirebileceğinize geldi. İşte detaylar…

Valorant Oyunu Nasıl İndirilir

Valorant Nasıl İndirilir?

Valorant’ı bilgisayarınıza indirmek için adımlar şunlardır: 

Adım 1:  İlk adım bu bağlantıdan Valorant resmi web sitesini ziyaret etmektir. Web sitesine girdikten sonra, oyun istemcisini indirmek için ‘İndir‘ düğmesine tıklamanız gerekecek.

Adım 2:  İndirilen dosyayı bilgisayarınıza yükleyin, bu da sizden Vanguard’ı daha fazla yüklemenizi isteyecektir. Tüm istenilen yüklemeleri yapın.

3. Adım: Oyunu başlatın ve Riot Games hesabınızı kullanarak giriş yapmak için ‘Giriş Yap‘ seçeneğine tıklayın.

[rb_related title=”İLGİLİ HABERLER” total=”2″ style=”dark”]

Halihazırda bir Riot hesabınız yoksa, Riot Games‘in resmi web sitesini ziyaret ederek kolayca bir tane oluşturabilirsiniz.

Valorant Ücretsiz mi?

Valorant, oynaması tamamen ücretsiz olan bir oyundur. Bu, bilgisayarınızda Valorant’ı oynamak için oyunu satın almanız gerekmediği anlamına gelir; ancak, oyunu oynamaya başladıktan sonra tercihinize göre oyun içi satın alımlar yapabilirsiniz.

Valorant Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi : Windows 7 veya üstü 64 bit
  • Bellek : 4 GB RAM
  • Grafik kartı boyutu : 1 GB VRAM
  • İşlemci ve grafik kartı türü :

– Intel Core 2 Duo ve Intel HD 4000 GPU (30 fps için)
– Intel Core i3 ve Nvidia GeForce GT730 GPU (60 fps için)
– Intel core i5 ve Nvidia GTZ1050 Ti GPU (144 fps veya daha fazlası için)