Valorant Kaç GB? Valorant İçin Kaç GB Boş Alan Gerekli?

  • Whatsapp
Valorant Kaç GB? Valorant İçin Kaç GB Boş Alan Gerekli?

Valorant, bu yıl piyasaya sürülen en büyük oyunlardan biri olduğunu kanıtladı ve yalnızca Windows PC platformunda piyasaya sürülmesine rağmen oyun topluluğundan büyük ilgi gördü. Riot’un oynaması ücretsiz birinci şahıs FPS oyunu, eSports alanında büyük bir etki yarattı. Ayrıca şu anda en iyi PC oyunlarından biri olarak biliniyor ve gelişmeye devam ediyor.

Loading...

Valorant indirmek isteyen kullanıcıların ilk merak ettiği konulardan biriside oyunun kaç GB olduğudur. Valorant, sisteminizde önemli miktarda disk alanı kaplayacaktır. Bu yüzden oyunu yüklemeden önce yeterli depolama alanınız olduğundan emin olun.

Valorant Kaç GB?

Valorant öncelikle indirme boyutu 65.5MB olan oyun istemcisini indirmenizi isteyecektir. Ardından, kullanıcıların video oyununda hile veya hack kullanmasını engelleyen Riot Games’in bir Anti-Hile istemcisi olan Vanguard‘ı yüklemeniz gerekecek. İndirme paketinin boyutu başlangıçta 3,3 GB civarındayken, son güncellemelerle bu boyut 8 GB‘a kadar çıktı. 

Valorant Kaç GB? Valorant İçin Kaç GB Boş Alan Gerekli?

PC İçin Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant, temel sistemlerde çalışmak üzere uyumludur, bu nedenle minimum gereksinim, sahip olduğunuz makineye ve performansın nasıl olmasını istediğinize bağlıdır. Bu mantıktan yola çıkarak Valorant size 30FPS, 60FPS ve 144FPS kalitesinde oynama seçeneği sunuyor. İşte PC’de Valorant çalıştırmak için minimum sistem gereksinimleri.

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • CPU: Intel Core 2 Duo E8400 (minimum), Intel Core i3 (önerilir) ve Intel Core i5 (üst düzey)
  • RAM: 4GB
  • VRAM: 1GB
  • GPU: Intel HD 4000 (minimum), GeForce GT 730 (önerilir) ve GTX 1050 Ti (üst düzey)

Valorant İndirme Adımları

Valorant’ı bilgisayarınıza indirme adımları şunlardır: 

Adım 1:  İlk adım Valorant resmi web sitesini ziyaret etmektir. Web sitesine girdikten sonra, oyun istemcisini indirmek için ‘İndir’ düğmesine tıklamanız gerekecek.

Adım 2:  İndirilen dosyayı bilgisayarınıza kurun, bu da sizden Vanguard’ı kurmanızı isteyecektir. Bu adımda Vanguard’ yükleyin.

Loading...

Adım 3: Vanguard yüklendikten sonra oyunu başlatın ve Riot Games hesabınızı kullanarak giriş yapmak için ‘Oturum aç’ seçeneğine tıklayın.

Henüz bir hesabınız yoksa, Riot Games’in resmi web sitesini ziyaret ederek kolayca bir hesap oluşturabilirsiniz.

Valorant Ücretsiz mi?

Valorant, Riot Games’in oynaması ücretsiz bir oyunudur. Bu, bilgisayarınızda oynamak için video oyununu satın almanız gerekmediği anlamına gelir; ancak, oyunu oynamaya başladığınızda oyun içi satın alımlar yapmayı seçebilirsiniz.

Android’de Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant henüz Android mobil kullanıcıları için mevcut değil. Android mobil cihazlarda oynamak için uygulama mağazasından indirilebilecek başka FPS oyunlara bakabilirsiniz.

iOS’ta Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant henüz iOS cihazlarda da mevcut değil. iPhone’da oynamak için App Store’dan indirebileceğiniz başka FPS oyunlara bakabilirsiniz.

Valorant’ı MacOS’a Nasıl İndirebilirim?

Riot Games, Valorant’ın MacOS uyumlu bir sürümünü sunmuyor. Yani Valorant’ı Mac sisteminde oynayamazsınız.

Riot Games Hesabını Kullanarak Başka Oyunlar Oynayabilir Miyim?

Evet, Riot Games hesabı yalnızca Valorant için geçerli değildir, yayıncı aracılığıyla sunulan diğer oyunları da oynayabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yapabilir ve mevcut oyunları PC, mobil ve daha fazlasında indirebilir veya oynayabilirsiniz.

Related posts