Tosuncuk İçin Mahkemeden Yeni Karar: Tutukluluk Hali Devam Edecek

  • Whatsapp
Tosuncuk İçin Mahkemeden Yeni Karar: Tutukluluk Hali Devam Edecek

Tosuncuk” olarak bilinen Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın geçtiğimiz aylarda teslim olmuştu. Brezilya’dan Türkiye’ye getirilen Mehmet Aydın, 4 günlük gözaltı süresinin ardından adliyeye sevk edilen Aydın, çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, cezaevine gönderilmişti. Şimdi ise Tosuncuk” mahkemeden yeni karar çıktı. İşte detaylar…

Loading...

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında 2018 yılında, 132 bin 222 kişiden 1 milyar 139 milyon lira topladığı öğrenilen Mehmet Aydın’ın Türkiye’de mahkeme işlemleri devam ediyor. Son dakika haberlerine göre Mehmet Aydın’ın mahkeme sonucu tutukluluk hali devam edeceği öğrenildi.

“Tosuncuk” Lakaplı Mehmet Aydın Tutuklu Kalmaya Devam Edecek

2018 yılında yaptığı vurgun ile uzun bir süre Türkiye gündeminde kalmayı başaran Mehmet Aydın, 2021 yılında Sao Paulo kentindeki Türk Konsolosluğu’na giderek teslim olması ile tekrar gündeme gelmişti.

Loading...

Brezilya’dan Türkiye’ye sevk edilen Mehmet Aydın için Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından yeni karar çıktı. Alınan karara göre Aydın’ın tutukluluk halinin devam etmesinde karar kıldı.

“Tosuncuk” Ne Kadar Ceza Alacak?

Kurucusu olduğu Çiftlik Bank aracılığıyla toplamda 1 milyar 139 milyon 972 bin TL vurgun yapan ve ardından da yurt dışına kaçan Mehmet Aydın için dolandırıcılık suçundan 75 bin yıla kadar hapsi isteniyor.

Related posts