in

Rick and Morty Hayranlarına Müjde: 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

‘Rick and Morty’, eksantrik bilim adamı Rick ve torunu Morty’nin maceralarına odaklanan yetişkinlere yönelik bir animasyon dizisidir. Rick, belki de yaşayan en zeki adamdır ve çok egoludur, çünkü boyutlar arasında seyahat etmesini sağlayan bilgilere sahiptir. Morty, hayattan zevk almak isteyen ancak kendisini büyükbabası Rick ile garip maceraların sancıları içinde bulan tipik bir gençtir.

Eğer sizde bir Rick and Morty hayranıysanız 5. sezonun ne zaman geleceğini merak ediyorsunuzdur. Durum böyle olunca bizde sizler için Rick and Morty 5. sezon ne zaman olacağını ve çıkış tarihini bu haberimizde paylaştık.

Rick and Morty 5. Sezon Çıkış Tarihi

Rick and Morty’ 4. sezon 10 Kasım 2019’da Adult Swim’de yayınlandı. Sezonun ilk beş bölümü haftalık olarak yayınlandı ve son bölüm 15 Aralık 2019’da yayınlandı. 4. sezonun ilk yarısı 22 Aralık 2019’da Netflix’te yayınlandı. Son beş bölüm 3 Mayıs 2020’de yayınlandı ve 31 Mayıs 2020’ye kadar orijinal kanalında devam etti. Bununla birlikte, son bölümler Netflix’te bir hafta sonra kullanıma sunuldu.

İLGİLİ HABER
Riverdale hayranlarına müjde: Riverdale 6. sezon ne zaman?

Kanal, Mayıs 2018’de şovun en az yetmiş bölümünü onayladığı için hayranlar beşinci sezonun yolda olduğunu bilmekten mutluluk duyacaklar. Yazarlar senaryoyu çoktan tamamladılar – hatta yedinci sezon için çalışmalara başladıkları bildirildi. 

Rick and Morty 5. sezon

Mayıs 2020’de ortak yapımcı Justin Roiland, 5. sezonun çoğunlukla yapım süresine bağlı olduğunu belirtti. Sezon 3 ve Sezon 4 önemli bir süre ertelendi, ancak bu sefer 5. sezonun bölümlerinin çok fazla erteleme olmadan çıkmasını bekliyoruz.

Animasyon dizileri genellikle canlı prodüksiyonlarına kıyasla uzaktan da yapılabildiği için Covid-19 salgınından etkilenmedi. Hatta dizinin ortak yapımcısı Dan Harmon, karantina da üretim aşamasının daha iyi hale geldiğini belirtti.

İLGİLİ HABER
The Queen's Gambit 2. Sezon Ne Zaman? 2. Sezon Gelecek mi?

Yukarıda belirtilen gelişmeleri göz önünde bulundurarak, ‘Rick and Morty’ 5. sezonun 2021’in ortalarında veya sonunda yayınlanmasını bekleyebiliriz. Ancak, içerik oluşturucular yeni bölümleri aylık olarak yayınlama isteklerini dile getirdiler.

İstegelsin hangi şehirlerde var?

İstegelsin hangi şehirlerde var?

The Boys 3. Sezon Ne Zaman?

The Boys 3. Sezon Ne Zaman? | 3. Sezon Çıkış Tarihi