in

Netflix, şifreleri arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanızı durdurmanın bir yolunu test ediyor

Netflix, abonelerin hesap ayrıntılarını arkadaşları ve aileleriyle paylaşmasını engellemenin yollarını deniyor .

Bazı kullanıcılar, uygulamayı yüklediklerinde yanıp sönen bir uyarı ekranı bildirdi. “Bu hesabın sahibiyle yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınıza ihtiyacınız var.” Uyarı verildikten sonra , izleyiciden kimliğini doğrulaması istenir .

Bu, sahibinin hesabına kayıtlı numara veya mail adresine gönderilen bir kodu içeren bir e-posta veya metin yoluyla gerçekleşir. Bir Netflix sözcüsü, “Bu test, Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bunu yapma yetkisine sahip olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır” dedi.

Netflix söz konusu olduğunda parola paylaşımı yaygındır, çünkü şu anda hizmet olarak kaç cihazda oturum açabileceğinize bir sınır getirilmemektedir. Abonelik paketinize bağlı olarak yalnızca aynı anda izlenebilecek cihaz sayısını sınırlıdır. Şubat ayında, bir LendingTree anketi, Netflix abonelerinin % 72’sinin başka birinin hesabını kullanmasına izin verdiğini öne sürdü.

Netflix, şifreleri arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanızı durdurmanın bir yolunu test ediyor

Ancak, hizmete kaydolurken tüm kullanıcıların kabul ettiği Netflix hizmet koşulları, özellikle hesap ayrıntılarının başkalarıyla paylaşılmasını yasaklamaktadır. Netflix’e kayıt olurken oturum açma bilgilerinin “haneniz dışındaki kişilerle paylaşılamayacağını” kabul etmiş olursunuz.

İLGİLİ HABER
D mi C mi Soruları | Doğruluk mu Cesaret mi Soruları
Elite 4. sezon ne zaman?

Elite Hayranlarına Müjde: 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Avatar, Avengers: Endgame'i geride bıraktı

Avatar, Avengers: Endgame’i geride bırakarak yine tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi oldu