in

Netflix ipuçları ve püf noktaları: Netflix’den en iyi şekilde yararlanmanın 7 yolu

Dizi ve filmler ile ilgileniyorsanız, muhtemelen Netflix’i sık sık izliyorsunuzdur. Dünyadaki neredeyse her ülkeden izleyen 183 milyondan fazla ücretli üye ile Netflix, dünyanın açık ara en büyük yayın hizmetidir.

Elbette, Netflix’in popülaritesinin büyük bir kısmı, başka hiçbir yerde bulunmayan büyüyen bir orijinal dizileridir. Ancak Netflix’in bu kadar popüler olmasının nedenlerinin biriside büyük ölçüde kullanım kolaylığından kaynaklanıyor. Netflix hemen hemen her popüler platformda mevcuttur ve istediğiniz gibi izlemenizi sağlayan tonlarca ekstra özelliğe sahiptir.

Netflix ipuçları ve püf noktaları

Netflix deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşımak isteyen bir abonesiyseniz, işte Netflix ipuçları ve püf noktaları.

İLGİLİ HABER
+ 18 Filmler | Fazlasıyla Cinsellik İçeren Filmler

1. İzleme alışkanlıklarınız için en iyi planı seçin

Netflix ipuçları
Seçtiğiniz Netflix planı, nasıl izlemeyi sevdiğinize ve hesabınızı kaç kişinin kullandığına bağlı olacaktır. 

Çoğu kullanıcı Netflix’in Standart planına abone olsa da, Netflix aslında her biri kendi fiyatı ve özelliklerine sahip üç farklı abonelik planı sunar.

Bu abonelik seçeneklerinin arasında kalite ve kişi sayısı farkı vardır. Seçtiğiniz Netflix planı, nasıl izlemeyi sevdiğinize ve hesabınızı kaç kişinin kullandığına bağlı olacaktır. 

2. Hesabınızı profillerle kişiselleştirin

Netflix ipuçları
Her profilin kendi adı, resmi ve ayarları vardır. 

Netflix ana sayfanızda hangi başlıkların görüneceğine karar veren Netflix’in kişiselleştirilmiş öneri teknolojisi, sektördeki en gelişmiş teknolojilerden biridir. Algoritma, izlediklerinize, tıkladıklarınıza ve aradıklarınıza göre düzenlenir.

Hesabınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşırsanız kendinize özel bir profil oluşturmalısınız. Her Netflix hesabı, en fazla beş farklı profile sahip olabilir. 

Başka bir deyişle, siz aksiyon dizileri seviyorsanız, ancak eşiniz yalnızca komedi izliyorsa, her biriniz bir profil oluşturabilir ve kendi zevkinize göre özel öneriler alabilirsiniz.

3. İzlemeye Devam Et listenizi yönetin

Netflix ipuçları
İzlemeye Devam Et listesinin altındaki çizgiler, herhangi bir bölüm veya filmde ne kadar ilerlediğinizi gösterecektir.

Bir şovu veya filmi her izledikten sonra bitirmeden kapattığınızda, İzlemeye Devam Et listenize eklenir. Bu liste, en sonunda diziyi izlemeye geri döndüğünüzde kaldığınız yeri bulmayı kolaylaştırır.

İLGİLİ HABER
En İyi Kore Filmleri 2021 | Güncel Liste

Ancak İzlemeye Devam Et listesinin tamamen otomatik olması gerekmez. Devam Etme listenizde asla geri dönmeyeceğinizi bildiğiniz bir veya iki dizi varsa, istediğiniz zaman bu şovdan öğeleri silebilirsiniz.

4. Çevrimdışı izlemek için dizileri ve filmleri indirin

Netflix ipuçları
Telefon veya tablet kullanıyorsanız, herhangi bir diziyi veya filmi indirebilirsiniz.

Netflix bir “akış hizmeti” olarak adlandırılır çünkü filmler ve diziler internet üzerinden cihazınıza aktarılır. Peki, İnternet bağlantısı olmadan bile Netflix izleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Netflix’in dizi veya film indirme özelliğinin yalnızca bazı dizi ve filmler için ve yalnızca mobil cihazlar için mevcut olduğunu unutmamak önemlidir. Filmleri ve dizileri indirme seçeneği, özellikle sabit bir internet bağlantısı olmayan bir yere gitmeyi planlıyorsanız kullanışlıdır. 

5. Netflix kodlarını kullanarak gizli içerikleri bulun

Netflix ipuçları

Netflix’i açtığınızda, yakın zamanda izlediğiniz veya Netflix’in beğeneceğinizi düşündüğü bir dizi başlık görürsünüz.

Ancak Netflix’te binlerce dizi ve film var, bunların çoğu o kadar gizli ki, onları ana sayfanızda asla göremezsiniz. Peki, ana sayfanıza gitmeden izleyebileceğiniz yeni içerikleri nasıl bulabilirsiniz? Bilgisayarınızda Netflix kullanıyorsanız şanslısınız: izlemek istediğiniz neredeyse her şeyi bulmak için Netflix kodlarını kullanabilirsiniz .

Netflix kodları, şovun veya filmin her türüne ve alt türüne atanan kısa sayı dizeleridir. Bu kodları tarayıcınızın URL çubuğuna girdiğinizde, o türdeki her başlığı listeleyen bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

İşte bazı Netflix kodları:

 • İskandinav filmleri:  995
 • Kore suç gerilim filmleri:  434
 • Ağlatan filmler ve diziler:  6384
 • Kovboy filmleri ve dizileri :  7700
 • Kült TV programları:  74652
 • Uçuk kaçık mahkeme filmleri:  285

6. Hatırlanması kolay klavye kısayollarını kullanın

Netflix ipuçları

Mac veya PC’nizde Netflix izliyorsanız, her şeyi kontrol etmek için farenizi kullanmanıza gerek yoktur. Neredeyse her oynatma seçeneği klavyenizle kontrol edilebilir.

 • Videoyu Oynatmak veya Duraklatmak için Boşluk Çubuğuna veya Enter (PC) / Return (Mac) tuşuna basın.
 • Tam Ekran modunu açmak için F tuşuna basın. Tam Ekran modundan Esc ile çıkabilirsiniz.
 • Sol ok tuşuyla 10 saniye geri ve sağ ok tuşuyla 10 saniye ileri sarın.
 • Yukarı ok tuşuyla sesi artırın ve aşağı ok tuşuyla sesi azaltın.
 • M’ye basarak sesi kapatın.
 • Bir dizi izliyorsanız, S tuşuna basarak intro kısmını atlayabilirsiniz.

7. En iyi video kalitesini kontrol edin ve ayarlayın

Netflix ipuçları

Netflix izlerken, video kalitenizi artırmaya yönelik bazı temel ipuçları:

 • Güçlü bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. İnternet bağlantınız HD içeriği yüklemek için çok yavaşsa, Netflix size yalnızca standart çözünürlüklü video verecektir. Bu tür videolar bulanık ve pikselli olabilir.
 • Pil ömrünüzü yüksek tutun ve azaltılmış güç modundan uzak tutun. Piliniz azaldığında, bazı cihazlar uygulamaların ne kadar güç kullanabileceğini sınırlamaya başlayacaktır. Bu, Netflix’in daha düşük video kalitesiyle çalışmasına neden olabilir.
 • Netflix ayarlarından HD videoyu kapatmadığınızdan emin olun . Her Netflix profilinde, Netflix’in varsayılan olarak hangi video kalitesini izleyeceğini seçmenize izin veren bir “HD Geçiş” vardır. Düşük, Orta veya Yüksek veya Otomatik arasından seçim yapabilirsiniz, bu da size Netflix’in internetinizin kaldırabileceğini hissettiği video kalitesini verir.

Mina El Hammani kimdir

Mina El Hammani kimdir, kaç yaşında, dini ve nereli?

İstegelsin hangi şehirlerde var?

İstegelsin hangi şehirlerde var?