Muğla’daki Yangın Termik Santrale Girdi: TSK, Çıkarma Gemisiyle Santrali Tahliye Etti

  • Whatsapp
mugla alevler termik santrale girdi

Günlerdir süren orman yangınları giderek büyüyor. Orman yangını çıkan illerden birisi olan Muğla’da çıkan yangın kontrol altına alınamıyor. Son dakika haberlerine göre Muğla’daki yangın termik santrale girdi. Can güvenliği için TSK, çıkarma gemisiyle santrali tahliye etti.

mugla alevler termik santrale girdi
Loading...

Türkiye, geçtiğimiz haftadan bu yana onlarca yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Çıkan yangınları kontrol altına almaya çalışan Türkiye’ye diğer ülkelerden de destek gelmişti.

En son haberlere göre Muğla’daki korkutucu yangın termik santrale girdi. Santral şu an tamamen boşaltılıyor ve şimdi sirenler çalma başlanıldı.

Muğla’daki Korkutucu Orman Yangını Termik Santrale Ulaştı

Loading...

T.C. Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, alevlerin termik santrale ulaşması hakkında bilgi verdi.

Muğla Belediye Başkanından Termik Santral Açıklamsı Geldi

Yangınların termik santral ulaşmasından sonra Muğla Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Muğla Valiliği tarafından alınan kararla Ören ve etrafı için tahliye kararı alındı. Aracı olmayan vatandaşlarımız için 1500 kişilik çıkarma gemisi tahliye için beklemektedir. Telaşa gerek yoktur. Resmi olmayan açıklamalar dışındaki açıklamalara itibar etmeyiniz. Gerçekten çok üzgünüm.“ dedi.

TSK, Çıkarma Gemisiyle Santrali Tahliye Etti

Türk silahlı Kuvvetleri, bölgede bulunan bir çıkarma gemisiyle santral personelini acil olarak tahliye etti. Bölgede yangın ile karadan mücadele devam ediyor.

mugla yangin

Related posts