in

Lise Sınavları Nereye Kadar? Lise 1. Yazılı Konuları

Lise sınavları nereye kadar? diye merak ediyorsanız bu haberimizde 2021 lise yazılı konuları’nın nereye kadar olduğunu açıkladık. İşte öğrenciler sınavda nereye kadar sorumlu?

Dünya genelinde yayılan Covid-19 salgını nedeni ile birçok ülkede eğitime ara verildi. Eğitimin ertelendiği ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyordu. Okullar salgın nedeni ile neredeyse bir sene kapalı kaldı. Birçok önlemin ardından liseli öğrenciler için sınav tarihi belirlendi. Alınan kararlara göre liseli öğrenciler 1 Mart 2021 tarihinde 1. dönem yazılılarına girecekler.

Lise sınavları nereye kadar

Bu karar alındıktan sonra öğrencilerin aklında “Lise sınavları nereye kadar çıkacak?” gibi bir soru belirdi. Durum böyle olunca bizde lise yazılı konuları nereye kadar? sorusunu cevapladık. İşte lise 1. dönem sınav konuları nereye kadar?

Lise sınavları nereye kadar?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre lise sınavları 1 Kasım 2020’ye kadar işlenen konuları kapsayacak. Öğrenciler tüm ders yazılılarında 1 Kasım 2020’ye kadar işlenen konulardan sorumlu tutulacak.

Lise sınavları nasıl yapılacak?

Liseliler için 1. dönem yazılıları, okullarda yüz yüze olacak şekilde gerçekleştirilecek. Yazılılar için 40 dakikalık bir süre zarfı uygulanacak ve yazılılar, bu süreye uygun olarak hazırlanacak.

İLGİLİ HABER
Green Card Başvursu Ücretli mi? Aktivasyon Ücreti Ne Kadar? Çekiliş Ücreti var mı?
Eda Ece Koronavirüse mi Yakalandı?

Eda Ece Koronavirüse mi Yakalandı? Yasak Elma’nın Yıldızından Son Dakika!

GTA 6 Çıkış Tarihi

GTA 6: Çıkış Tarihi, Hikayesi ve Sistem Gereksinimleri