in

LG, Akıllı Telefon İşini Bıraktığını Resmen Onayladı

LG’nin akıllı telefon işini bu yılın başlarında kapatmak isteyen raporlarının ardından , şirket bugün haberi doğruladı. Yani evet, Lucky-Goldstar (LG) önümüzdeki haftalarda akıllı telefon pazarından çıkacak . Kapatıldıktan sonra katlanabilir akıllı telefonu da dahil olmak üzere yeni mobil cihazlar satmayı ve geliştirmeyi durduracak .

Artık LG Akıllı Telefon Yok

Güney Koreli elektronik devi haberi resmi bir blog yazısı ile doğruladı. Şimdi, şirket “inanılmaz derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararının, şirketin elektrikli araç bileşenleri, akıllı evler, robotik, yapay zeka gibi büyüme alanlarına odaklamasını sağlayacağını söylüyor.

LG’ye göre, mevcut akıllı telefon envanteri pazarda satışa sunulmaya devam edecek. Şirket ayrıca belirli bir süre için mevcut LG kullanıcıları için yazılım güncellemeleri sunacağını belirtiyor. Bu süre bölgeye göre değişiklik gösterecektir.

LG'ye göre, mevcut akıllı telefon envanteri pazarda satışa sunulmaya devam edecek.

Dahası, XDA Developers tarafından hazırlanan bir rapora göre , şirket Kore web sitesinde mobil cihazlar için yazılım güncelleme planlarını daha da ayrıntılı hale getirdi. Şirket, desteklenen cihazlar için Android 11 işletim sistemi güncellemesini sunmaya devam edecek. Ek olarak, bazı cihazları için Android 12 güncellemesini de sunmayı planlıyor . Ancak, kullanıma sunma planları Google’ın dağıtım programına ve dahili testler sırasında cihazların performansına bağlı olarak değişebilir.

Ayrıca LG, mobil sektör için 6G gibi daha yeni teknolojiler geliştirerek “diğer iş alanlarında rekabet gücünü güçlendirmeye devam edeceğini belirtiyor Şirket ayrıca gelecekteki diğer ürünler için akıllı telefon işinin temel teknolojilerini kullanacak.

İLGİLİ HABER
Telefonu Gece Şarjda Bırakmak Zararlı mı? Telefonu Sabaha Kadar Şarjda Bırakmak Zararlı mı?

Şimdi, LG’ye göre kapatma süreci 31 Temmuz’a kadar tamamlanacak. Bununla birlikte, bazı LG akıllı telefon modelleri yine de piyasadan satın alınabilecek.

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Kaldırılır?

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Google Kendi İşlemcilerini Üretiyor

Pixel 6, Google Yapımı Mobil Yonga Setiyle Güçlendirilecek