in ,

En İyi Kore Filmleri 2021 | Güncel Liste

Suçlar, savaşlar, korku gibi daha karanlık konulardan ve aşk hikayelerinden bahsedildiğinde, Kore sineması kesinlikle aklımıza geliyor. Çok eski zamanlardan beri Kore sineması, unutulmaz sinema deneyimleri sağlayan ham ve gerçekçi konuları ele alma tarzıyla bilinir. 

Kore filmleri, siyah ve beyaz olarak yapılan sessiz filmlerin son derece popüler olduğu 1930’larda Altın Çağ için de bilinir. Ülke savaşlar ve siyasi kargaşayla boğuştuktan sonra, ülkede üretilen filmlerin sayısının yanı sıra türlerinde de bir paradigma değişimi gördük.

Hollywood, Kore filmlerinden çok ilham aldı ve Amerikan sinemasında birkaç Kore filmi yeniden yapıldı. Son zamanlarda, 90’ların K-dalgası Kore Pop Kültürünün popülaritesinin artmasıyla sonuçlanırken ve Netflix, Hulu, Prime Video vb. Gibi çevrimiçi medya akışı hizmetlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, Koreli filmlerin hayranları daha da arttı.

Netflix’teki En İyi Kore Filmleri 2021

Kore filmleri son yıllarda çok ilgi görüyor. Koreliler, korkudan romantik komedilere kadar, normun sınırlarını zorlamayı, çılgın benzersiz hikayelerle gelmeyi ve en rahatsız konuları bile doğrudan ele almayı bir noktaya getirdiler. Genel olarak, hikaye anlatma tarzları son derece ilgi çekicidir ve sinematografileri oldukça benzersizdir. Tüm söylenenlerle birlikte, işte şu anda izlenebilecek Netflix’teki gerçekten iyi Kore filmlerinin listesi.

10. Svaha: The Sixth Finger (2019)

En İyi Kore Filmleri 2021

Şimdiye kadar tanık olduğunuz en yoğun gerilim filmleri için Kore sinemasına güvenin. 2019 filmi ‘Svaha: Altıncı Parmak’, görevi dini organizasyonları ve kültleri araştırmak olan Pastor Park adlı bir ajanın etrafında dönen bir filmdir. “Geyik Dağı” adlı tarikatla ilgili yaptığı araştırmalardan birinde, bu tarikatın birkaç genç kızın gizemli ortadan kaybolmasıyla bazı bağlantıları olabileceğine işaret eden bazı ipuçlarına rastlar. 

Pastor Park daha derine indikçe, bu tarikatın birçok karanlık sırrı olduğunu ve bunları halkın gözünden her dereceye kadar saklayacaklarını fark eder. Filmin önermesi kulağa ne kadar ilginç gelse de, ‘Svaha: Altıncı Parmak’ sıkıcı yazılardan ve az gelişmiş karakterlerden muzdariptir.

9. Illang: The Wolf Brigade (2018)

En İyi Kore Filmleri 2021

‘Illang: The Wolf Brigade’, 2029’da birçok müzakerenin ardından, Kuzey ve Güney Kore liderleri arasında iki ülkenin yeniden birleşmesi çağrısında bulunan bir anlaşmaya varıldığı bir zamandan bahsediyor. Her iki ülkedeki sıradan insanlar kutlamaya başladıkça, bunun olmasına izin vermemeye kararlı tek bir uğursuz organizasyon var. 

Bu terör örgütünün adı “Tarikat” ve onlara karşı koymak için Güney Kore hükümeti “Kurt Tugayı” nın bir parçası olan kendi ajanlarını kurmaya karar veriyor. Kurt Tugayı bu teröristlere karşı her iki ülkenin de çıkarlarını koruyabilecek mi? Filmin aksiyon sahneleri mükemmel ve sinematografi şaşırtıcı derecede güzel.

8. Jo Pil-ho: The Dawning Rage (2019)

En İyi Kore Filmleri 2021

Lee Jeong-beom tarafından yönetilen şık bir aksiyon filmi olan ‘Jo Pil-ho: The Dawning Rage’ başrollerinde Lee Sun-Kyun, Jeon So-nee, Park Hae-Joon ve Song Young-Chang yer alıyor. Filmin hikayesi, bir polis deposunu havaya uçurmak suçlamasıyla bir içişleri ajanı tarafından soruşturulan yozlaşmış bir polis memurunu anlatıyor. 

Söz konusu karakter, Jo Pil-ho, yozlaşmış olabilir, ancak patlamaya hiçbir ilişkisi yoktur ve bazı insanların onu işlemediği suç için tuzağa düşürmeye çalıştığına inanmaktadır. Jo Pil-ho, gerçek suçluyu yakalamak ve bu süreçte ismini temize çıkarmak için davanın altına inmeye çalıştığı Mi-na adında bir lise öğrencisiyle iş birliği yapar. Bu filmin sinematografi ve aksiyon sekansları akılda kalıcı, ancak düzgün bir yapıya sahip olması açısından eksik.

7. Lucid Dream (2017)

En İyi Kore Filmleri 2021

Berrak rüya görmenin neyle ilgili olduğunun farkında olmayanlar için, rüya görürken bilinçlerini korumaya çalıştıkları ve böylelikle hayallerini istedikleri herhangi bir yöne doğru yönlendirebilecekleri bazı bireylerin uyguladığı bir yöntemdir. ‘Lucid Dream’ filminin hikayesi, kayıp oğlunu yıllarca hiçbir iz bırakmadan arayan bir adamı konu alıyor. 

Söz konusu adam Dae-ho, onu oğluna götürecek tüm kaynaklarını ve ipuçlarını tüketti ve bu nedenle sert bir önlem almaya karar verdi. Bir polis dedektifi ve psikiyatr olan arkadaşlarından birinin yardımıyla Dae-ho, oğlunun kaybolduğu ana kadar ona rehberlik edecek berrak rüya görme yöntemini dener.

6. Psychokinesis (2018)

En İyi Kore Filmleri 2021

Filmin ana karakteri Shin Seok-heon, küçük bir kızarmış tavuk restoranının sahibi olan kızının işletmesi konusunda bir inşaat şirketiyle tartışmaya girdiğini öğrenen bir güvenlik görevlisidir. En çok endişelendiği şey, bu kuruluşun mafya tarafından yönetiliyor olması.

Shin Seok-heon özel bir dağ pınarından su içiyor ve bu da ona telekinezinin insanüstü yeteneğini veriyor. ve bu yeni keşfedilen güç sayesinde gangsterlere bir ders vermeyi planlıyor. Film, bir süper kahraman hikayesini komedi ve sosyal konular üzerine önemli yorumlar ile düzgün bir şekilde birleştiriyor. Filmin süper güç yönü, önermenin sadece bir parçası, ancak içinde daha derin bir şey olduğunu kanıtlıyor.

5. Revenger (2018)

En İyi Kore Filmleri 2021

Dövüş sanatları filmlerini seviyorsanız, kendinize bir iyilik yapın ve hemen ‘Revenger’ı izlemeye başlayın. Lee Seung-won’un bu yönetmeni, filmi izledikten sonra uzun süre sizinle kalacağından emin olduğunuz bazı sürükleyici aksiyon anları sunuyor. Bu filmin ana karakteri, ailesinin bazı suçlular tarafından acımasızca öldürülmesinin ardından harap olan eski bir polis memurudur.

Bu suçluların şu anda bir hapishane adasına kapatıldığını öğrenir ve böylece kendisini tutuklatıp aynı hapishaneye göndermeye karar verir. Oraya vardığında, onları avlamayı ve onlara ailesinin yaşattığı acı ve ıstırabı vermeyi planlıyor.

4. The Drug King (2018)

En İyi Kore Filmleri 2021

Bu film, Lee Doo-sam adlı uyuşturucu patronunun hayatını anlatan gerçek bir hikayeye dayanıyor. Lee, bir suç örgütünün küçük bir üyesi olarak başladı ve uyuşturucu ticaretinde ellerini denemeden önce elmas ve benzeri diğer ürünlerin kaçakçılığı ile uğraştı. Doğal olarak, uyuşturucu ticaretinden elde ettiği kar benzersizdir ve onu tüm Kore’deki en kötü şöhretli kaçakçılardan biri olma yolunda ilerletmiştir. 

Film, Busan ve Japonya arasında bir tedarik hattının geliştiği Güney Kore’de 1970’lerde devam eden uyuşturucu ticaretinin aydınlatıcı bir anlatımı olarak hizmet ediyor. Filmle ilgili sorun, pek çok az gelişmiş karaktere sahip olmanın getirdiği yükten muzdarip olmasıdır.

3. 26 Years (2012)

En İyi Kore Filmleri 2021

Binlerce insanı yaralayan ve öldüren sivillere açık ateş emri verildiği 1980 Gwangju katliamının etrafında geçen ’26 Yıl ‘, olayın meydana gelmesinden 26 yıl sonra kurbanların ortasında olayın dehşetini anlatıyor. Görünüşe göre, katliamdan sorumlu Başkan Chun Doo-hwan’dı. Muhtemelen katliamın en büyük kaybedenleri ve kurbanları olan beş adam, binlerce hayatı raydan çıkarmak ve küçük düşürmekten sorumlu olan adamı alt etmek için bir araya geldi. 

2. The Prison (2017)

En İyi Kore Filmleri 2021

Bu film, suç örgütlerini içeriden tutuklamak için tutuklanan ve en kötü şöhretli hapishanelerden birine giren bir dedektif olan Yu-gon Song’u takip ediyor. % 100 tutuklama siciline sahip olan vur-kaç davasından tutuklanan Yu-gon, hapishanedeki güçlü kişi Ik-ho adında bir suç lordunun mahkumlara verdiğini öğrenir. suç işleme direktifleri ve cezaevi yetkilileri onunla işbirliği içinde görünüyor. Ik-ho, Yu-gon’da bir kıvılcım görür ve Yu-gon, güvenini kazanmak için onun altında çalışmaya başlar. Ama hapishane yetkilileri yanında, Yu-gon kendini ne ölçüde riske atabilir?

1. Pandora (2016)

En İyi Kore Filmleri 2021

Pyung-Sub, yerel nükleer santralin koşullarından endişe duyuyor, ancak kimse onu dinlemiyor gibi görünüyor. Ancak bir deprem vurduğunda elektrik santraline ciddi şekilde zarar verir ve panik yaymaya başlar. Şimdi, genç Jae-Hyeok ve meslektaşları başka bir nükleer felaketi önlemek zorundadır. Pandora, senaryo sayesinde sadece heyecan verici bir film değil, aynı zamanda duygusal bir film. 

+18 Diziler

+18 Diziler | Cinselliğin Dozunun Kaçtığı Yabancı Diziler

Sex Education 3. Sezon Ne Zaman?

Sex Education Hayranlarına Müjde: 3. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?