in ,

Kore Dizileri: Netflix’teki En İyi Güney Kore Dizileri

Kabul etseniz de etmeseniz de, Netflix sınırsız sayıda Kore dizisi, filmi ve belgeseli var. Kore filmleri gibi, Kore televizyon endüstrisi de yıllar içinde gelişti ve şov yapımcıları, Kore televizyonunda en popüler türler olmaya devam eden olağan komediler ve gençlik romantizm dramalarının yanı sıra suç, korku vb. Gibi çeşitli türlere girişti. 

En İyi Kore Dizileri 2021

Kore dizileri sevenler bu listemiz tam size göre… Netflix‘te izlenecek en iyi Kore dizilerini merak ediyorsanız bu listemizde sıraladık. İşte en iyi Kore dizileri 2021

Herkes Netflix’in Kore dizileri için geniş bir seçenek olduğunu bilir. Ancak, tüm izleyiciler hangilerinin zaman ayırmaya değer olduğunun farkında değildir. Bu yüzden size yardım etmek için buradayız. Netflix’teki şu anda izlenebilen en iyi Kore dizilerinin listesi:

10. The Inheritors (2013)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

Kim Tan (Lee Min-Ho) ve Cha Eun Sang (Park Shin Hye) Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ardından Güney Kore’nin Seul kentinde bir tesadüfi karşılaşmada buluşur. 

Kim Tan ve Cha Eun Sang aşık olurlar, ancak sosyal sınıflarındaki keskin farklılık nedeniyle birbirlerinden ayrılırlar. Gösteri, heyecan verici ve enerjik olmasına rağmen, kendisinden önce gelen eski K-dramalarının birkaç ortak kinayesine ve klişesine kurban gidiyor. 

9. Cinderella and The Four Knights (2016)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

Bu modern masalda, Eun Ha Won (Park So-dam), üvey annesi ve üvey kız kardeşi tarafından sık sık zorbalığa maruz kalan parlak ve atletik bir liseli kızdır. Üniversite harç ücretini biriktirmek için yarı zamanlı çalışmaktadır.

Ha Won, ona üç muhteşem erkeğin yaşadığı görkemli bir malikanede yaşayan bir bekçi olarak iş teklif eden zengin yaşlı bir adamla tanışır ve olaylar gelişir.

8. Was It Love? (2020)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

Noh Ae-Jung (Song Ji-Hyo), son 14 yıldır çıkmayan bekar bir annedir. Bu, aniden çok farklı kişiliklere sahip dört adamla tanıştığında ve onu etkilemeye başladığında büyük ölçüde değişir. 

Oh Dae-oh, şüpheli ahlaki değerlere sahip çekici bir adam, Ryu Jin yakışıklı ve zengin ama biraz acınası, Goo Pa-do korkutucu ama oldukça çekici ve Oh Yeon-woo çapkın ve genç bir adam. Ae-Jung’un hamileliğinden önce yakından tanıdığı üç tanesiyle bir geçmişi vardır. Dizi bu kişilerin etrafında dönmektedir.

7. One Spring Night (2019)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

Eczanede bir gece tesadüfen karşılaştıktan sonra, Lee Jeong-In ve eczacı ve bekar baba Yu Ji-ho, kısa sürede tam bir aşka dönüşen karşılıklı bir çekiciliği hisseder. Yakışıklı, çekici, zeki ve nazik Ji-ho, Jeong-In için sırılsıklamdır. Dizi günümüz Kore’sinde gerçek bir yetişkin ilişkisinin nasıl göründüğüne dair olgun ve ölçülü bir anlatıdır. 

6. Boys Over Flowers (2009)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

Tüm zamanların en ünlü K-dizilerinden biri olan ‘Boys Over Flowers’, tüm Kore drama sevenleri memnun ediyor. Zengin, şımarık ve hak sahibi bir velet, seçkin okulundaki diğer öğrenciler gibi ona boyun eğmeyi reddeden fakir ve kibar bir kızla tanışır ve anında vurulur. Bu dizi basmakalıp karakterlerin ve klişe hikayelerin kralı olsa da, yine de fazlasıyla izlenebilir. 

5. My Mister (2018)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

My Mister bir aşk hikayesidir, ancak hayal edeceğiniz ve beklediğiniz türden değil. 40 yaşlarında metanetli bir adam ve yük altında, duygusal olarak kapalı 20 yaşlarında bir kadın, tanımsız kalan güzel bir arkadaşlık kurar. Birbirlerinin hırpalanmış ruhları için yatıştırıcı bir merhem görevi görürler ve sıcak bir arkadaşlıkla birlikte iyileşmeye başlarlar ve olaylar gelişir.

4. Oh My Ghost! (2015)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

Na Bong-sun özgüveninin düşük olduğu çekingen bir kızdır. Şık bir restoranda şef yardımcısı olarak çalışıyor ve gün boyu uyurgezer olduğu için inanılmaz derecede yakışıklı patronu tarafından azarlanıyor. Sürekli olarak bitkin olmasının nedeni, ruhların geceleri onu rahatsız etmeye devam etmesidir. Bir gün, ölü bir bakire kızın hayaleti Bong-sun’a sahip olur olaylar gelişir.

3. Cheese in the Trap (2016)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

Aynı adlı popüler Güney Kore webtoon’una dayanan ‘Cheese in the Trap’, çalışkan bir üniversite öğrencisi olan Hong Seol’u (Kim Go-eun) zorlu bir yaşamda ilerlerken ve çalışmaları, arkadaşları, ailesi, ve yeni bir romantik ilişki hakkındadır. 

Hong Seol, aldatıcı bir şekilde kibar ve hoş kıdemli olduğu gerçeğini fark eder, ancak etrafındaki insanları manipüle etme ve onu kızdıranları yok etme eğilimi olan bir sosyopatır.

2. A Korean Odyssey (2017 – 2018)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

Hayalet ve iblisleri görebilen genç bir kız olan Seon-mi, onu her aradığında ona koruma sözü vermesinin ardından ölümsüz bir varlığı hapishanesinden kurtarır. Ancak, onun bir haydut olduğu ortaya çıkar. Yıllar sonra tekrar karşılaşırlar ve kaderini değiştirerek birbirlerine aşık olurlar ve olaylar gelişir.

1. Something in the Rain (2018)

Netflix En İyi Kore Filmleri 2021

‘Something in the Rain’, 30’lu yaşlarında bir kadın ile kendisinden çok daha genç bir adam, çocukluğunun en iyi arkadaşı olan 20’li yaşlarındaki erkek kardeşi arasındaki tabu romantizmi anlatıyor.

Bizce karantina’da evde Netflix’te izlenecek en iyi Kore dizileri bunlardı. Bu listeyi beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayınız.

En İyi Breaking Bad Bölümleri: IMDb Puanına Göre

Cinselliğin Hat Safhada Olduğu Filmler

Cinselliğin Hat Safhada Olduğu Filmler