in

Kilo verirken yapılan hatalar | Yapıyor olabileceğiniz 3 yaygın hata

Kilo verirken bazı şeyleri yanlış yaptığınızı düşünüyorsanız bu haberimizde kilo verirken yapılan hataları listeledik. Bu hataları yaparak boşa kürek çekmek yerine yanlışlarınızı düzelterek hızlı kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Kilo verirken yapılan hatalar

  • Çok az yemek
  • En sevdiğiniz yiyecekleri yememek
  • Aşırı kardiyo

Çoğu kişi kilo verme aşamasında yanlış bilinen yöntemler uygularlar ve hedeflerine ulaşamazlar. Durum böyle olunca Haberzilla.com olarak sizler için kilo verirken yapılan yanlışları listeledik. İşte detaylar…

Çok az yemek

Kilo kaybı, yalnızca vücudunuzun enerji için ihtiyaç duyduğu şeyleri yemektir – mümkün olduğunca az yemeye çalışmakla ilgili değildir.

Uzmanlar şunları söyledi: “Kilo verirken yapılan yaygın bir hata, mümkün olduğunca az yemek yemektir. Bu büyük olasılıkla sağlık yolculuğunuzda işinizi daha da zorlaştıracaktır.

Kilo verirken yapılan hatalar

İnsanlar, minimum miktarda kalori alırlarsa hedeflerine daha çabuk ulaşacaklarını düşünme eğilimindedir. Gerçekten o kadar basit değil.

Uzmanlar, kilo vermek için enerji açığı vermeniz gerektiğini, ancak çok büyük bir enerji açığının yorgunluğa, besin eksikliklerine ve osteoporoza neden olabileceğini belirtti.

En sevdiğiniz yiyecekleri yememek

Kilo vermek için sevdiğiniz tüm yiyecekleri kesmeniz gerekmez.

Uzmanlar, “Kilo verirken mesafeli olmak şartı ile en sevdiğiniz yiyecekleri yiyebilirsiniz.“ dedi.

Kilo verirken yapılan hatalar

Kilo kaybı söz konusu olduğunda, genellikle daha büyük hacimli ancak daha az enerji yoğun yiyecekleri dahil etmek faydalıdır.

Aşırı kardiyo

Fiziksel aktivite önemlidir çünkü sağlık açısından büyük yararları vardır ve bir dizi ölümcül hastalık riskinizi azaltır, ancak kilo kaybı için çok fazla egzersiz gerekli değildir.

Uzmanlar şöyle açıkladı: “Çoğu kişi kilo vermek için günde iki saat koşu bandında olmanız gerektiğini düşünme eğilimindedir.

“Düzenli fiziksel aktivite harika ama kilo vermek için aşırıya kaçmanın bir anlamı yok.

“Kilo vermek söz konusu olduğunda beslenme bir numara. Spor salonunda kaslar oluşturulur, ancak mutfakta kilo verilir! ” dedi.

Egzersiz, belirli yiyecekleri yemeye ‘izin verilmesi’ için kalori yakmanın bir yolu olarak görülmemelidir.

İLGİLİ HABER
Kilo verirken yenmemesi gereken yiyecekler
Nasıl kilo verilir? | Kilo vermenize yardımcı olacak gıdalar

Kilo verirken yenmemesi gereken yiyecekler

2021 Oscar adayları

2021 Oscar adayları belli oldu! İşte tam liste