in

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu haberimizde pandemi döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesinden nasıl sosyal yardım alabileceğinizi anlattık. İşte sosyal yardım almak için yapmanız gerekenler…

İstanbul büyükşehir belediyesi yardım başvurusu son zamanlarda internette oldukça fazla aratılan konulardan birisidir. İnsanlar pandemi döneminde nasıl yardım başvurusu yapılacağını merak ediyorlar.

Dünya genelinde yayılan Covid-19 salgınına karşı ülkemizde de devlet tarafından insanlarımıza birçok yardım yapılmaktadır. İstanbul’da yaşayanlar yardım başvurusunu nasıl yapacaklarını merak ediyorlar. İşte detaylar…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? | İBB Yardım Başvurusu Sorgulama

Covid-19 salgınına karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Birlikte Başaracağız” adı altında bir yardım kampanyasını başlattı. Geçtiğimiz bu zor dönemlerde dayanışma içerisinde olmamız gerektiği vurgulanan bu kampanyanın başvuruları alınmaya devam ediliyor.

Başvurular https://birliktebasaracagiz.ibb.gov.tr/ sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Telefon ile başvuru yapmak istiyorsanız ise Alo 153’ü arayabilirsiniz.

Yardım başvurularında ilgili kişilerin TC Kimlik, Ad Soyadı, adres bilgileri, iletişim bilgileri, maddi ve aile durumu ile ilgili bilgiler istenmektedir. 

Başvuru işlemlerinizi yaptıktan sonra https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme adresine girerek başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

İLGİLİ HABER
Ben Barnes Kimdir? Ben Barnes Nereli Ve Kaç Yaşında?