in

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Takvim Virüsü, iPhone (iPad, Mac) takvimine eklenen spam olaylarıyla ilgili bir güvenlik tehdididir. Bu olaylar, kullanıcının izni olmadan takvimde görünür ve aslında şüpheli web sitelerini, kötü amaçlı uygulamaları ve hizmetleri tanıtan reklamlardır. 

Güvenlik araştırmacıları, bu spam olaylarının nedeninin dolandırıcılar tarafından kontrol edilen kötü amaçlı bir takvime abonelik olduğunu keşfettiler. Böylece dolandırıcılar iPhone sahibinin takvimine erişebilir ve ona yeni reklam bildirimi gönderebilirler. Çoğu durumda, iPhone kullanıcıları bu zararlı takvime yanlışlıkla abone olurlar.

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Bir kullanıcının iPhone’una bir takvim virüsü bulaştığında, cihaz birkaç dakikada bir ve bazen de birkaç kez gelen bildirimler almaya başlar. Bu olaylar tehlikeli web sitelerini tanıtmak için oluşturulur ve çoğu zaman şu adlara sahiptir: “Virüs Uyarısı – Korumayı kontrol et”, ” iPhone’unuz Korumalı Değil Korumak İçin Tıklayın”,” Çevrimiçi Tehditlere Karşı Savunmasızsınız “,“ Bir iPhone Kazandınız ” gibi.

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Dolandırıcılar tarafından Iphone takvimine eklenen hiçbir etkinliğe güvenmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Gelen bildirimlerde açılan web siteleri size zarar verebileceğinden, sizi gereksiz uygulamalar yüklemeye zorlayabileceğinden, kişisel verilerinizi çalabileceğinden veya maddi nedenlere neden olabileceğinden etkinlikteki bağlantıya tıklamamak daha iyidir.

Iphone Takvim Virüsü nasıl kaldırılır (Spam takvim etkinlikleri kaldırma)

Spam takvim etkinliklerinden kurtulmak için, iPhone’unuza eklenen kötü amaçlı takvim etkinliğini kaldırmanız gerekir. Yapması zor değil, sadece aşağıdaki adımları takip edin.

İLGİLİ HABER
Telefonu Gece Şarjda Bırakmak Zararlı mı? Telefonu Sabaha Kadar Şarjda Bırakmak Zararlı mı?

Ana ekranınıza gidin, Takvim uygulamasını bulun ve üzerine dokunun. Penceresinin altında “Takvimler” i bulun ve tıklayın.

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Tüm şüpheli takvimleri bulun. Silmek istediğiniz takvim adının sağındaki “i” simgesine dokunun. Takvimin özelliklerinde, “Takvimi Sil” i bulun ve ona dokunun. 

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Ana ekrana gidin ve Ayarlar’a dokunun. Ayarlarda “Parolalar ve Hesaplar” ı bulun ve açın.

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Hesap listesinde “Abone Olunan Takvimler” kısmında bulunan kötü amaçlı takvimleri bulun ve “Hesabı Sil” e dokunun. 

Cristiano Ronaldo'nun kız arkadaşı Georgina, 17,8 milyon Instagram takipçisi karşısına cesur pozlar ile çıktı. Georgina, ev işlerini yaparken yürekleri hoplattı.

Cristiano Ronaldo’nun Kız Arkadaşı Georgina, Ev İşlerini Yaparken Yürekleri Hoplattı

Artık LG Akıllı Telefon Yok

LG, Akıllı Telefon İşini Bıraktığını Resmen Onayladı