in

iPhone’lar İçin Duyurulan iOS 15 Beta Nasıl Yüklenir? (İndir)

iOS 15 nasıl yüklenir? diye soranlar için bu haberimizde iOS 15 indirme linkini sizlerle paylaştık. Bu link üzerinden iOS 15 Beta yükleyebilirsiniz. Peki iOS 15 nasıl indirilir? İşte detaylar…

Apple’ın en yeni iOS 15 işletim sistemi, firmanın Cupertino’daki merkezinden canlı olarak WWDC açılış konuşması sırasında tanıtıldı. iOS 15 iPhone’a, arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmeyi çok daha keyifli hissettirecek gelişmiş FaceTime aramaları da dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik getiriyor.

iOS 15‘de en dikkat çeken yenilikler arasında, FaceTime’da kişinin ekranda bulunduğu yerden sesler geliyormuş gibi ses çıkaran Uzamsal Ses ve herkesin müziklerini veya videolarını görüşmedeki herkesle paylaşmasına izin veren SharePlay adlı bir özellik var.

iPhonelar İçin Duyurulan iOS 15 Beta Nasıl Yüklenir İndir

Diğer özellikler arasında çok iyileştirilmiş bir hava durumu uygulaması, yeniden tasarlanmış Safari web tarayıcısı ve Apple Haritalar’da daha etkileşimli rota kılavuzu yer alıyor.

İşte iOS 15 ile uyumlu tüm cihazların bir listesi:

iPhone SE (2. nesil), iPhone SE (1. nesil), iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 mini.

iOS 15 Beta Nasıl İndirilir?

iOS 15 duyurulduktan sonra iPhone kullanıcıları bu yeni özelliklere erişebilmek için iOS 15 yüklemek istediler. Fakat iOS 15 şu anda Beta aşamasında olduğu için resmi olarak tüm kullanıcılara yayınlanmadı. Peki böyle bir durumda iOS 15 nasıl indirilir? İşte detaylar…

Adım 1: Safari’yi başlatın ve bu bağlantıyı açın .

Adım 2: İndir düğmesine dokunarak profili cihazınıza indirin.

Adım 3: “Bu profili hangi cihaza yüklemek istersiniz?” diye sorulursa. iPhone’u seçin. Apple Watch’ı olmayan kullanıcılar büyük olasılıkla bu uyarıyı görmeyecektir.

Adım 4: Bir sonraki ekranda Yükle’ye basın. Profil yüklendikten sonra cihazınız yeniden başlatılacaktır.

Adım 5: Cihazınız açıldıktan sonra Ayarlar uygulamasını açın, Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin ve “iOS 15 Developer Beta” güncellemesini bulun.

Adım 6: Ardından İndir ve Yükle’ye basın. (iOS 15 Beta kurulum süresi internet hızınıza bağlı olarak değişebilir.)