in

Instagram Engelleyenleri Görme | Beni Instagram’da kim engelledi?

Instagram’da birini engellediğinizde, engellenen taraf herhangi bir bildirim almaz, bu nedenle ona karşı herhangi bir işlem yaptığınızı bile bilmez.

Peki ya engellenen kişi sizseniz? Bir süredir ana sayfanızda belirli bir kişinin gönderilerini görmediğinizi fark ederseniz, bir süredir herhangi bir şey göndermemiş olmaları veya sizi engellemiş olmaları mümkündür. 

Instagram’da gerçekten engellendiğinizi düşünüyorsanız, kesin olarak öğrenmek zor değildir. Bu haberimizde “Instagram’da beni kim engellemiş nasıl anlarım?” sorusuna cevap verdik.

İLGİLİ HABER
DM Nedir? Sosyal Medyada DM Ne Anlama Geliyor?

Instagram engelleyenleri görme

Instagram Engelleyenleri Görme

Öncelikle, uygulamada sizi engellediğini düşündüğünüz hesabı arayın. 

  • Hesap özelse ve bulamıyorsanız, muhtemelen engellenmişsinizdir. 
  • Hesap herkese açıksa ve sayfalarını ziyaret ettiğinizde profil resmini, gönderi sayısını, takipçi sayısını veya takip sayısını göremiyorsanız ve fotoğraf ızgarası alanında “Henüz Gönderi Yok” yazıyorsa, kesinlikle engellenmişsinizdir.

Bir bilgisayarda Instagram.com/ kullanıcı adı bağlantısını yazarsanız (“kullanıcı adı” yerine hedef kişinin kullanıcı adını girmelisiniz) ve “Üzgünüz, bu sayfa mevcut değil” yazan bir sayfa görürseniz, muhtemelen o kişi hesabını kapatmıştır.

Instagram Engelleyenleri Görme
Instagram Engelleyenleri Görme

Hesaplarının silinip silinmediğini onaylamak için bazı dedektiflik çalışmaları yapmanız gerekir. Kişinin takip ettiğini bildiğiniz bir Instagram hesabına gidin ve bıraktığı yorumları veya beğenileri arayın; herhangi birini bulursanız, hesaplarını kapatmadıklarını ve gerçekten de sizi engellediğini anlamış olursunuz.

Ayrıca yeni bir Instagram hesabı oluşturabilir ve sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişiyi arayabilirsiniz. Eğer arattığınız kişinin profil resmi yeni oluşturduğunuz hesapta gözüküyor ama sizde gözükmüyorsa bu engellenmişsiniz demektir.

İLGİLİ HABER
Instagram Hesabınızı Nasıl Kapatırsınız? 2021

Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Instagram Hesabınızı Nasıl Kapatırsınız? 2021

Fargo 5. sezon ne zaman?

Fargo 5. sezon ne zaman?