in

GTA 6: Çıkış Tarihi, Hikayesi ve Sistem Gereksinimleri

Grand Theft Auto 6, 2013 sürümünden bu yana 90 milyondan fazla kopya satan ve milyonlarca satan GTA V’in söylentilere göre devamı niteliğindedir.

Grand Theft Auto 6 çıkış tarihi – GTA 6 ne zaman çıkacak?

GTA 6: Çıkış Tarihi, Hikayesi ve Sistem Gereksinimleri

Yapımcı Rockstar Games, başka bir GTA oyunu yaptığını henüz kabul etmedi, ancak Rockstar Games‘in GTA 6 için hazırlıklara başladığı sızdırıldı. GTA 6 büyük ölçüde bir gizem olmaya devam ediyor, ancak gelen sızıntılar ile oyun hakkında birçok yeni detay ortaya çıktı.

Rockstar, GTA 6’nın çıkış tarihini resmi olarak onaylamadı, ancak sızıntılara göre oyun Ekim 2023’te çıkış yapacak. Rockstar daha fazla bilgi verene kadar GTA 6 çakış tarihi hakkında çok fazla bilinen bir şey yok.

GTA 6: hikayesi, karakterleri ve haritası

Bu yılın Mayıs ayında, GTA 6 ile ilgili iddia edilen birçok ayrıntı ortaya çıktı. Rockstar’ın eski bir çalışanı olduğu iddia edilen ana karakterlerin isimleri de dahil olmak üzere oyun hakkında açık bilgiler sızdırdı.

GTA 6: Çıkış Tarihi, Hikayesi ve Sistem Gereksinimleri

Sızdırılan GTA 6 haritası, görünüşe göre hem Grand Theft Auto 5 (GTA: V) hem de Red Dead Redemption 2 (RDR2) haritalarından daha büyük olacak.

Sızdırılan bilgilerde, oyuncuların GTA 6’yı hikaye modunda dört ana karakter ile oynayacağı bildirildi.

Karakterler arasında Walther Wallace adında bir sürücü, “The Raven” adlı bir kaçakçılık uçağına sahip Thomas Branigan adında bir adam ve Marcus Burke adında bir uyuşturucu satıcısı var. Sızıntılar ile ilgili paylaşımda karakterler için isimsiz bir eski İsrail IDF ajansından da bahsedildi.

GTA 6: Çıkış Tarihi, Hikayesi ve Sistem Gereksinimleri

Oyundaki görevlerin GTA: V veya RDR2’deki kadar doğrusal olmayacağı iddia ediliyor. İddialara göre oyun 1980’lerde geçecek, ancak daha sonra modern zamanlara atlayacak.

Sızıntıya göre, oyunun hikayesi yıllar geçtikçe değişen oyun içi alanlarla birlikte birkaç yıla yayılacak. İddialara göre hikayenin anlatılma şekli, Pablo Escobar  hakkındaki Netflix dizisi Narcos’tan esinlenmiş.

GTA 6 sistem gereksinimleri 2021

  • PC Yazılımı: Win 10 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 3,2 GHz / AMD FX-8350
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 390
  • VRAM: 4 GB
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Alan: 100 GB kapasiteli depolama alanı
  • DirectX 12 uyumlu grafik kartı

İLGİLİ HABER
Windows 10'da Oyun Performansı (FPS) Nasıl Arttırılır?
Lise sınavları nereye kadar

Lise Sınavları Nereye Kadar? Lise 1. Yazılı Konuları

Mercedes-Benz: Elektrikli C-Serisi

Mercedes-Benz: Elektrikli C-Serisi’nin 2024’ten sonra gelmesi muhtemel