Ez Bırçime Ne Demek, Kürtçe Anlamı Nedir?

  • Whatsapp
Ez Bırçime Ne Demek, Kürtçe Anlamı Nedir?

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz Ez Bırçime kelimesinin anlamı herkes tarafından merak ediliyor. İnternette de Ez Bırçime’nin anlamı sıkça araştırılmaya başlandı. Kürtçe bir kelime olan Ez Bırçime ne demek? İşte Ez Bırçime kelimesinin anlamı…

Loading...

Ez Bırçime Ne Demek? Kürtçede Ne Anlama Gelir?

Ez Bırçime kelimesi Kürtçe “Ben açım veya karnım aç” anlamına karşılık gelmektedir. Kürtçe’de “Ez” ben “bırçime” ise açım demektir. Ez Bırçime kelimesi genellikle acıkınca kullanılır. Ez Bırçime kullanım örnekleri: “Ez bırçime dayé.” “Ez bırçime bavo”

Ez Bırçime Diyen Dayı

Ez Bırçime kelimesinin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biriside bu dayı. Videodaki dayı Diyarbakır’da herhangi bir eve gidip o ev sakinlerine Ez Bırçime derseniz o kişiler sizin karnınızı doyurup gönderirlermiş.

Loading...

Sokak Röportajında İnsanlara Ez Bırçime’nin Ne Demek Olduğu Soruldu

Bu kelime bu kadar popüler olduktan sonra insanlara “Birisi kapınızı çalıp Ez Bırçime derse ne yaparsınız? ” sorusu soruldu. İnsanların verdikleri tepki gerçekten harika.

Ez Bırçime Animasyonu

Ez Bırçime diyen dayıdan sonra bu kelime o kadar çok popüler oldu ki YouTube bu kelimenin bir animasyonunu bile yaptılar. Videoya ”Ezbırçime kadar sihirli bir kelime yoktur.” diye yorumlar yapıldı.

Related posts