in

İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Fantastik filmleri düşündüğümüzde, dünyadan kaçmanın iyi bir yolu olduğunu anlıyoruz. Bu fantastik filmler bizi hiç var olmayan alemlere götürüyorlar, bizi büyülü yaratıklarla tanıştırıyorlar, bize eşsiz seyahat biçimleri gösteriyorlar ve bazen bizi duraklatıp gerçek dünyamızı nasıl algıladığımızı düşündürüyorlar.

Bilgisayar tarafından üretilen görüntülerin (CGI) kullanılarak her şeyin mümkün olabileceği günümüzde ve teknoloji çağında, fantastik filmler türü daha önce hiç olmadığı kadar popülerlik kazanıyor. MCU serisinin gelişiyle birlikte, fantastik filmler günümüz dünyasının en popüler film türüdür. Bu türden henüz yeterince yararlanmadığınızı düşünüyorsanız, o zaman size yardım etmek için buradayız. İşte izlemeniz gereken en iyi yabancı fantastik filmler:

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Bu en iyi fantastik filmlerin çoğunu Netflix, Amazon Prime veya Hulu’da izleyebilirsiniz. Listede fantastik aşk filmleri, fantastik macera filmleri, fantastik aksiyon filmleri, Disney fantastik filmleri, çocuk fantastik filmleri ve bilim kurgu fantastik filmleri bulunmaktadır.

Hellboy (2019)

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Ünlü Meksikalı yönetmen Guillermo del Toro , alışılmışın dışında süper kahraman Hellboy hakkındaki bu 2004 fantastik filmi yönetti . Hellboy, Grigori Rasputin adlı bir Rus mistik yardımıyla Naziler tarafından yapılan bir deneyden doğdu.

Ancak Müttefikler partiyi bozmayı ve iblis benzeri bebeği düşmanlarının ellerinden almayı başardılar. Suçla savaşan Hellboy olmak için büyüyen bu bebek, tamamen iyinin tarafında olmasına rağmen, Hellboy’un geçmişi kısa sürede onu yakalar ve şimdi varlığından bile haberdar olmadığı güçlerle savaşmak zorundadır.

Del Toro, mükemmel bir aksiyon oranına sahip bir hikayenin yanı sıra süper etkileyici görseller kullanarak bu filmi en iyi yabancı fantastik filmler listelerine sokmayı başardı.

Mary Poppins Returns (2018)

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Julie Andrews’un başrolünü oynadığı ilk ‘Mary Poppins’ filmi 1964’te gösterime girdi ve tüm zamanların en ikonik çocuk fantastik filmlerinden biri oldu. Orijinal filmin gösterime girmesinden yarım yüzyıldan fazla bir süre sonra, Disney , Emily Blunt’ın başrol oynadığı 2018’de bir devam filmi ile çıktı. 

İlk filmde, Mary Poppins’in nasıl Michael ve Jane Banks’in dadısı olduğunu ve onları sayısız büyülü maceraya götürdüğünü görüyoruz. Ancak 2018 filminde Michael ve Jane büyümüştür ve Mary Poppins’in bakmak için geri geldiği Michael’ın çocuklarıdır. 

İnanılmaz set tasarımları, oyuncuların güçlü performansları ve harika müzikleriyle yönetmen Rob Marshall, orijinal filmin tüm nostaljisini geri getiren bir dünya yaratmayı başardı. 

The Princess And The Frog (2009)

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Bu 2009 Disney animasyon filmi ‘ The Princess And The Frog”,” Kurbağa Prens “adlı ünlü masalın modern bir yeniden anlatımıdır. Film bize iki paralel hikâye göstererek başlıyor – biri garson olarak çalışan Tiana adında bir kızla, diğeri ise ailesi Maldonia’lı Naveen adlı genç bir Prens ile. 

Filmin belirli bir noktasında kötü bir büyüyle Naveen kurbağaya dönüşmüştür, ancak Tiana’dan onu öpmesini ve büyüyü bozmasını istediğinde, Naveen insan formuna geri dönmek yerine Tiana’nın kendiside bir kurbağaya dönüşür.

The Dark Crystal (1982)

Yabancı Fantastik Filmler

Animatroniğin kullanımında devrim yaratan bir film olan 1982 yapımı ‘The Dark Crystal’ zamanının çok ötesindeydi. Bu karanlık fantastik filmin hikayesi, Karanlık Kristal olarak bilinen büyülü bir nesneyi tamir ederek dünyasının doğal dengesini yeniden kurması gereken Jen adında elf benzeri bir yaratığın etrafında dönüyor. 

Kara Kristal’e verilen herhangi bir hasar, gezegenin istikrarı için ciddi bir tehdit anlamına gelir ve onarım belirli bir gün içinde yapılmazsa, Thra gezegeni varlığını bile sona erdirebilir. “The Dark Crystal” ilk piyasaya çıktığında, bir çocuk filmi için çok karanlık olduğu için hayranlar filmi pek iyi karşılamadı. Ancak yıllar geçtikçe film bir kült olmayı başardı.

The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Terry Gilliam , başrollerini Heath Ledger , Christopher Plummer, Tom Waits ve Andrew Garfield’ın paylaştığı bu 2009 fantastik filmi yönetti . “The Imaginarium of Doctor Parnassus” un hikayesi, gezgin bir şovmen olarak bir kasabadan diğerine giden isimsiz doktorun etrafında döner. Doktor Parnassus (Plummer) büyülü bir aynanın etrafını taşır ve seyircileri onun hayal gücüne bir yolculuk yapmaya davet eder. Ancak, pek çoğu Doktor Parnassus’un bunu Şeytan’la kızıyla ilgili bir iddiaya girdikten sonra yaptığını bilmiyor. Bahsi kaybederse, Şeytan kızının ruhunun kontrolünü ele geçirecek.

Stardust (2007)

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Neil Gaiman, şüphesiz fantastik edebiyat dünyasının en eşsiz seslerinden biridir. Eserleri uzun süredir sürekli olarak filmlere ve televizyona uyarlandı. Film, sevgilisine Stormhold’un büyülü ülkesine girip ona bir yıldız getireceğine dair sevgisini vaat eden Tristan adında bir adamın hikayesini anlatıyor. 

Ancak, yakaladığı yıldızın Stormhold Prensi tarafından avlanan bir kadın olduğu ortaya çıkar. Aniden eve bir yıldız getirmek, Tristan’ın hayal ettiğinden çok daha sıkıcı ve tehlikeli bir iş haline gelir.

Avengers: Infinity War (2018)

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

‘ Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ‘, 2008’de ‘Iron Man’ ile başlayan hikayenin sonunun başlangıcıydı. Film, dünyayı altı Sonsuzluk Taşı ve Sonsuzluk Eldiveni elde eden çılgın Titan Thanos’tan kurtarmaya çalışan Avengers’ı takip ediyor. Avengerslar onu ne kadar durdurmaya çalışırsa çalışsın, Thanos durmak için çok güçlü olduğunu kanıtlıyor ve burada sonunda evrendeki tüm yaşam formlarının % 50’sini yok ediyor. 

A Wrinkle in Time (2018)

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Aynı adı taşıyan Madeleine L’Engle romanından uyarlanan film, Oprah Winfrey, Mindy Kaling, Reese Witherspoon ve Chris’in de yer aldığı yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosuyla kayıp babasını bulmak için dünya dışı bir maceraya atılan genç bir kızı konu alıyor. 

Oz Büyücüsü (1939)

En İyi Yabancı Fantastik Filmler

Tarihteki en ikonik filmlerden biri olan Oz Büyücüsü , genç bir Dorothy Gale’in fantastik diyarı Oz’a giderken munchkinlerle, bazı kötü cadılarla ve Teneke Adam gibi bir grup kişilerle karşılaşmasını anlatıyor.

İLGİLİ HABER
Star Trek İzleme Sırası: Star Trek Filmleri Kronolojik Sıra İle İzleme
NVIDIA, GeForce NOW Türkiye fiyatına indirim geldi

NVIDIA, GeForce NOW Türkiye fiyatına indirim geldi

The Rain 4. sezon ne zaman?

The Rain 4. sezon ne zaman? The Rain 4. sezon olacak mı?