in

İzlemeniz Gereken En İyi Kore Drama Dizileri

Kore drama dizilerini seviyormusunuz? Bu liste, dizi bağımlılığınızı artırmanıza yardımcı olacaktır! Bu liste izleyici puanlarına ve genel popülerliklerine göre en iyi Kore drama dizilerini içerir.

En İyi Kore Drama Dizileri

 • Emergency Couple
 • Doctor Stranger
 • Liar Game 
 • City Hunter 
 • Şifacı 
 • Kill Me, Heal Me
 • Moonlight Drawn by Clouds 
 • Prison Playbook 
 • The Lonely and Great God – Goblin 
 • Pinokyo
 • Woman of Dignity 
 • Strong Woman Do Bong Soon 
 • The Heirs
 • My Love From The Star 
 • Descendants of the Sun

Emergency Couple

En iyi 15 kore drama dizisi listemizin ilk sırasında Emergency Couple var. Hemen sürükleyici ve hızlı tempolu bir tıbbi drama arıyorsanız, bu sizin seçiminiz olmalı. Acil Çift , tıp fakültesi öğrencileri Oh Chang-Min ve Oh Jin-Hee’nin hikayesini anlatıyor. Okulda okurken birbirlerine aşık olurlar. Ne yazık ki, çift aile ve mali baskı nedeniyle ayrılıyor. Ancak ikisi de aşktan kaçış olmadığını bilmiyor. Altı yıl sonra aynı hastanede staj yaparken tekrar karşılaşırlar.

Bu dizideki tüm oyuncu kadrosunu, özellikle de Running Man’den Song Ji Hyo’yu sevdim Dizide istediğim her şey var; harika bir hikaye, sevimli ve eğlenceli sahnelerin yanı sıra bazı dövüş sahneleri, harika bir oyuncu kadrosu ve birçok ahlaki ders. Ayrıca bu, sonundan memnun kaldığım birkaç diziden biri.

Doctor Stranger

Bir drama dizisinde biraz aksiyon, biraz romantizm ve biraz da tıbbı seviyor musunuz? O zaman muhtemelen 20 bölüm boyunca Doctor Stranger’a takmış olacaksın ! Bu dizi, bazı Kore dizileri kadar tipik değil. Konuyu öğrendiğinizde bunu anlayacaksınız.

Bence Doctor Stranger’ın kendine özgü bir hikayesi var. Konusu anlaşılır, ilgi çekici ve yeterli. Bu diziyi tıbbi dramalarla ilgilenen herkese tavsiye ederim. Ama kanı sevmeyenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bununla birlikte, beni ağlattı ve tüm diziyi aşırı izlemek istememe neden oldu.

İLGİLİ HABER
Netflix Cinsel İçerik Temalı Filmler

Güney Koreli genç bir çocuk olan Park Hoon, Kuzey Kore tarafından kaçırılır. Kuzey Kore’ye “Sevgili Lider” diktatöründe ameliyat olmak üzere getirilen dünyaca ünlü cerrah babası Park Cheol ile olduğu gibi yalnız değil. Hasta daha iyi durumda olsa da baba ve oğul eve kolayca dönemez. Park Hoon, babası tarafından doktor olmak için eğitim alarak Kuzey Kore’de büyür. 

Kısa süre sonra güzel bir kıza derinden aşık olur, ancak Kuzey Kore sırtına bir hedef koyar. Bu diziyi izlemeli ve Park Hoon’un ülkeden nasıl kaçacağını ve ilk aşkını aramada başarılı olup olmayacağını keşfetmelisiniz! Bu etkili hikayesi beni etkilediği için en iyi kore drama dizileri listeme eklemek istedim.

Liar Game

Akıl oyunlarını ve karanlık mangayı seviyorsanız, bu dizi incelemeye değer. Liar Game , büyük olasılıkla dizideki tüm sorular ve cevapsızlar hakkında sizi yeterince meraklandıracak, bu yüzden sadece sonunu bilmek için ona bağlı kalacaksınız.

Mangayı okumadım veya Japonca versiyonunu görmedim, bu yüzden herhangi bir karşılaştırma yapamam. Hikaye ilginçti; drama beni heyecanlandırdı ve sıkıca planlanmış 12 bölüm boyunca diziyi tahmin etmemi sağladı!

Liar Game , aynı adlı Japon mangasına dayanmaktadır. Drama, normal insanların milyonlarca dolar kazanma fırsatı bulduğu Liar Game adlı bir realite oyun şovuna katılan yarışmacıların etrafında dönüyor. Kazanan, diğerlerini aldatmayı başaran olur. Yarışmacılardan biri, babasının borcunu ödemek isteyen saf bir kızdır. Gösteriyi kazanmak için bir dahi dolandırıcıdan ve eski psikoloji profesöründen yardım alır.

Gösterinin kendisi, bir insanın ahlakını nasıl mahvettiğini mükemmel bir şekilde gösteriyor ve insanların para kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğini gösteriyor. 12 bölümü oldukça kısa sürede bitirdim.

City Hunter

İzlemeniz Gereken En İyi 15 Kore Drama Dizisi listemizin bir diğer dizisi ise City Hunter. Aksiyon, dövüş sanatları, iyi düşünülmüş bir intikam hikayesi ve romantizm içeren bir drama arıyorsanız, o zaman buna bir şans verin. 

Yönetmenin hem romantizmi hem de intikam entrikasını dengelemesine bayıldım. Bence aksiyon ya da romantik komedi dizisi hayranıysanız, bir şans vermelisiniz! Gerilimin beni öldürdüğü anlar oldu. İzlemenizi kesinlikle öneririm.

Healer

İşte aralarından seçim yapabileceğiniz bir aksiyon draması daha. Aslında, her şeyden biraz var; drama, aksiyon, romantizm ve gizem. Şifacı , iyi performansları ve hikayesi nedeniyle izleme listenize dahil etmeniz gereken bir kore drama dizisidir. Dizi, çok uzun süredir hüküm süren insanların ardındaki karanlık gerçeği ortaya çıkarmak için Şifacı adlı bir casusun yardımını arayan yıldız bir muhabirden bahsediyor.

Healer’ın tüm oyuncu kadrosunun oyunculuğunu sevdim ! Bu sürükleyici ve yoğun drama sizi koltuğunuzun ucuna getirecek ve çok çeşitli duyguları deneyimlemenizi sağlayacak! Hem erkek hem de kadın karakterlerin güçlü olmasını sevdim. Beklenen komik aşk üçgenlerinin hiçbirinin olmadığı sağlam bir aşk hikayesi. İyi aksiyon, romantizm ve politik dramlardan hoşlanıyorsanız bu dizi kesinlikle tam size göre!

Kill Me, Heal Me

Kalp burkan. İç açıcı. Unutulmaz. Bu diziyi izlemeyi bitirdikten sonra muhtemelen bu sözler aklınıza gelecektir. Kill Me, Heal Me hafıza kayıpları ve çoklu kişilik bozukluğundan muzdarip bir adamı konu alan bir komedi draması. Sorunlar, çocukluğundaki travmatik bir deneyimden kaynaklanıyordu. Üçüncü nesil bir milyarderin kişiliği yedi farklı kimliğe dağılır. Gizlice, hastalığının tedavisinde birinci sınıf bir psikiyatri öğrencisinden yardım ister. Sonunda kız, kişiliklerinden birine aşık olur.

İLGİLİ HABER
'Friends' Seviyorsanız İzlemeniz Gereken Benzeri Diziler

Bu seriyi diğerlerinden ayıran şey, sürekli kıvrımları ve dönüşleridir. Her bölümde bir şey olduğu için bu diziyi izlerken sıkılmak benim için zordu! Öngörülebilir olay örgülerine sahip olağan dramalardan bıktıysanız Kill Me, Heal Me’yi izlemenizi tavsiye ederim.

Moonlight Drawn by Clouds

Moonlight Drawn by Clouds veya Love in the Moonlight , aynı zamanda sık sık adıyla anılan, hafif melodram içeren tarihi bir aşktır. Fantastik setler, kostümler ve yazılarla birlikte karizmatik ve sevimli bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Ayrıca, içinde modern bir mizah dokunuşuyla, eğlenceli bir kore drama dizisi olmuş.

Bu dizi harika bir gençlik tarihi dramasıdır. Bir hadım kılığında bir kıza derinden aşık olan bir prensin hikayesini anlatır. Hikaye bize, gizli ilişkilerini korumak ve tahta yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için karşılaştıkları birçok zorluğu anlatıyor. İlk yarı esas olarak romantizme odaklanıyor. Çift arasındaki büyük dinamikle çok fazla eğlence var. İkinci yarı esas olarak siyasete odaklanıyor.

Prison Playbook

Bu dizinin anlattığı her hikaye size bir şekilde dokunacak ve ana karakterlerin her birini seveceksiniz. Bu dramanın sunabileceği çok şey var. Sadece hapishane arkadaşları arasında değil, iç açıcı arkadaşlıkların en harika tasvirine sahip.

Prison Playbook bir hapishanede geçiyor ve hapis cezasına çarptırılan bir beyzbol oyuncusunun hikayesini anlatıyor. Geçmişten flashbackleri göreceğiniz gibi, onun ve diğer bazı karakterlerin neden hayatlarının bu şekilde sonuçlandığını anlayacaksınız. Birçok karakterin kişisel hikayeleri kesinlikle çok güzel! Ancak bunun bir suç / hukuk dramasından çok bir komedi olduğunu unutmayın.

Başlangıcı çok belirsiz olsa da diziden keyif aldım. İlk birkaç bölümde hikaye ve karakterler hakkında çok az şey öğrendim. Her bölüm, baş karakterin geçmesi gereken belirli bir mücadeleden bahsediyor. Hikaye geliştikçe karakterler hakkında daha çok şey öğrendim ve diziden daha fazla keyif aldığım için bu diziyi izlenmesi gereken kore drama dizileri listeme ekledim.

The Lonely and Great God

Yüzyıllara yayılan hikayelerle fantastik romantizm seviyorsanız, bu kore drama dizisini izlemelisiniz. Goblin ( Goblin: The Lonely and Great God / Guardian: The Lonely and Great God gibi diğer isimler tarafından da bilinir ), her bölümde güzelce anlatılan taze ve benzersiz bir hikayeyle size ilginç bir yolculuk yaşatıyor. 

Goblin , ruhların koruyucusu olan modern bir goblin hakkında bir fantezi dramasını konu almaktadır. Lanetli ölümsüz hayatına son vermek için bir insan gelinine ihtiyacı var. Ancak goblin eşini bulduğunda hayatının bitmesini istemediğini anlar.

Goblin beni güldürdü ve ağlattı. Destansı aşk hikayesi, muhteşem bromansı ve romantizminin yanı sıra gizem ve gerilim beni şaşkına çevirdi! 

Pinocchio

Karmaşık bir hikayesi olan bir dizi mi arıyorsunuz? Bunu izleyin ve 20 bölüme ne kadar ne kadar çok olay sığdırıldığına şaşırın! Pinokyo , soğukkanlı bir muhabir tarafından feci şekilde haksızlığa uğrayan bir adamın hikayesini anlatıyor. 

Adamın tek düşünebildiği intikam. Ama aniden düşmanının kızına karşı hisler geliştirir. Kızın Pinokyo Sendromu var, bu da her yalan söylediğinde hıçkırdığı anlamına geliyor. Bu yüzden her zaman doğruyu söylemek zorunda. 

İLGİLİ HABER
Cinselliğin Hat Safhada Olduğu Filmler

Bu Kore dramasını o kadar sürükleyici ve akıllıca yazılmış buldum ki bitmesini istemiyordum! Karakterlerin acımasız gelişimini, düşündürücü kararlarını ve beklenmedik eylemlerini sevdim. Bu yüzden En iyi 15 kore drama dizisi listeme ekledim.

Woman of Dignity

Mükemmel oyunculuk, diyalog ve komedi oyunlarıyla yoğun ve hızlı tempolu olgun bir drama arıyorsanız, bu melodramaya bir şans vermelisiniz. Woman of Dignity , zengin bir ailenin yaşamına odaklanır. 

Zengin kayınpederi nedeniyle lüks bir hayat yaşayan zarif kadın Woo Ah-Jin’in rahat hayatı, zengin adama yeni hzimetçinin gelmesiyle yavaş yavaş paramparça olur. Yeni hizmetçi Park Bok-Ja fakir bir kadındır. Ailenin evine kasten bir amaç ile girmiştir. Amacı, ailenin bir parçası olmak ve tüm hayatı boyunca olduğu alt sınıftan kendini çıkarmaktır.

Dizide iki kadın başrol olduğunu öğrendikten sonra aslında çok şaşırdım! Ancak her birinin kendi ilginç hikayesi olan birçok yardımcı karakter de var. Dizinin ağırlıklı olarak erkek ve kadın başrollere odaklanmamasına sevindim, bu yüzden eğlenceli ve keyifli bir dizi olduğunu düşünüyorum.

Strong Woman Do Bong Soon

Romantik komediyi daha karanlık suç unsurları ile harmanlayan ve sevimli başroller ile gerçek dışı sevimlilik seviyelerini birleştiren eğlenceli bir drama hala arıyorsanız, Strong Woman Do Bong Soon izleme listenizde olması gereken bir dizidir.

Dışarıdan bakıldığında, Do Bong Soon küçük ve kırılgan görünüyor, ama aslında ailesinin kadın üyelerinden kendisine aktarılan süper gücü olan bir kadın. Tuhaf olarak görülmekten korktuğu için bunu gizli tutmak istiyor.

Bir gün, bir oyun şirketinin CEO’su Ahn Min Hyuk güçlerine tanık olur. Adam ondan etkilenir ve ilgisini çeker. Kısa süre sonra hayatı için bir tehditle karşı karşıya kalır, bu yüzden kızı koruması olarak işe almaya karar verir ve olaylar gelişir.

The Heirs

The Heirs tatmin edici bir dram ve talihsiz aşıkların hikayesini anlatıyor. Başroller arasındaki romantizmin keyfine varacaksınız. Kim Tan, Empire Group’un zengin varisidir. Okula gitmek için ABD’ye geliyor. 

Amerika’da yaşarken daha iyi bir yaşam umuduyla kız kardeşiyle birlikte ülkeye gelen Go Eun Sang ile tanışır. Tan, kızla hayatının en düşük anında tanışır. Kalbi onun için kırılır ve onu Kore’deki evine götürmeye karar verir. Ama şaşırtıcı bir şekilde, Eun Sang’ın annesi, Tan’ın evinde bir hizmetçidir. 

Hikaye, çığır açan bir şey değil, ancak herkesin milyonlarca kez izlediği bir şeye büyüleyici yeni bir bakış açısı katmıştır. Modern, genç, ilginç, komik, bazen romantik ve bazen üzücü olmasını seviyorum. Kendini sıcak ve rahat hissetmek istiyorsan bu diziyi açıp izlemeni öneririm.

My Love From The Star

Fantastik melodramların hayranıysanız, kesinlikle buna bir göz atmalısınız. Bu dizi yayınlandığı sırada dünyayı kasıp kavurdu! 

My Love From Another Star, süper güçlere sahip asırlık bir uzaylının hikayesini anlatıyor. Yeryüzünde hapsolmuş ve üniversite profesörü olarak çalışıyor. Tek düşünebildiği eve nasıl dönüleceğidir, ancak popüler bir aktrisle tanıştığı zaman fikrini değiştirir.

Bu K-dramasında isteyebileceğim her şey var. İnandırıcı ve karizmatik başroller, kötü bir kötü adam, romantizm, komedi, melodram ve zaman yolculuğunun harmanlanmış hali var. Star’dan My Love’ı bilimkurgunun büyük hayranlarına kesinlikle tavsiye ederim !

Descendants of the Sun

Bu aşk hikayesi, hayat kurtaran tıbbi bir ekibe liderlik eden bir kadının ve gizli görevleri yerine getiren özel kuvvetler biriminin kaptanı etrafında dönüyor. Dizi, savaş halindeki hayali bir ülke olan Uruk’ta geçiyor. 

Harika bir oyuncu kadrosu, güzel bir müzik, harika bir hikaye ve başroller arasındaki harika bir kimya, bu diziye bir şans vermenizin tek nedeni değil! Bu K-dramasının romantizminden keyif aldım. Aynı zamanda gerçek hayattaki kadın ve erkeklerimizin ülkelerimizi korumak için karşı karşıya kaldıkları fedakarlıkları da düşündürdü. 

İLGİLİ HABER
Oscar Adaylığını Hak Eden En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Ayrıca gönüllü olan ve çalışmalarını takdir eden birçok doktora daha fazla dikkat etmeliyiz. Benim fikrime göre, Descendants of the Sun , aldığı tüm yüksek derecelendirmelere layık bir kore dizisi.

Windows 10 Sun Valley Güncellemesi

Windows 10 Sun Valley Güncellemesi İle Yepyeni Simgeler Geliyor

tv de bugün

TV’de Bugün | 25 Mart 2021 TV Yayın Akışı! TV8, ATV, Kanal D, Show TV, Star, FOX TV, TRT 1,