in

En İyi Breaking Bad Bölümleri: IMDb Puanına Göre

Beni sinirli bir enkaza sürükleyen ve daha sonra ne olacağını görmeyi bekleyen bir televizyon programı seçmek zorunda kalsaydım, bu ‘Breaking Bad‘ olurdu . Şüphesiz, tüm zamanların en iyi TV şovu olduğunu söyleyebilirim. (Üzgünüm, ‘Game of Thrones’ hayranları) İşte IMDb puanına göre Breaking Bad en iyi bölümler:

En İyi Breaking Bad Bölümleri

Breaking Bad’in en iyi sezonlarının final sezonu olduğu bir sır değil. Şov her bölümde yeni zirvelere ulaşmaya devam etti. Bu yüzden, diziden en iyi bölümleri seçmek için yola çıktığımızda, seçimlerimizin çoğunun son iki sezondan olması sürpriz olmadı. İşte sıralanan en iyi Breaking Bad bölümlerinin bir listesi.

12. Better Call Saul (Sezon 2, Bölüm 8)

Breaking Bad en iyi bölümler

Breaking Bad en iyi bölümler listemizin ilk sırasında en popüler yardımcı aktörü olan Bob Odenkirk’in canlandırdığı serseri ceza avukatı Saul Goodman’ın tanıtımının yer aldığı bölümle başlıyor. Karakterin popülaritesi, bu bölümle aynı başlığa sahip bir spin-off şovu elde etmesini sağladı, kalite açısından kesinlikle ‘Breaking Bad’ ile eşit olmayan ancak aynı şekilde izlemeye değer bir şov. 

11. Salud (Sezon 4, Bölüm 10)

En İyi Breaking Bad Bölümleri

Gus Fring’in karteli öldürmesi, şovun tamamında her zaman en sevdiğim sekanslardan biri oldu, tahmin edilemezlik ve kendiliğindenlik gerçekten seyirciye ilginç bir saat oluşturuyor. 

Sezon 4’ün Heisenberg’in sezonu olmadığı, Jesse Pinkman’ın ya da bu konudaki diğer başrollerin herhangi birinin sezonu olmadığı, ancak Giancarlo Esposito’nun Gustavo Fring olarak oldukça başarılı bir iş çıkardığı kaçınılmaz bir gerçek.

10. End Times (4. Sezon, 12. Bölüm)

Breaking Bad en iyi sezon

Bu bölüm ‘fırtına öncesi sakinlik’ anlamına gelse de, yine de tüm cephelerde olağanüstü bir şekilde başarılı oluyor. Aaron Paul bu bölümde duygusal olarak en iyisidir ve Walter’ın deliliğe düştüğünden şüphelenmeye başlar. Ancak manipülatif Heisenberg, ünlü olduğu şeyi yapar ve Jesse’nin öfkesini Gus’a karşı çevirmek için kullanır. Bölüm teknik olarak yavaş tempolu bir bölümdür, ancak bu özelliği ateşli bir gerginlik oluşturmak için kullanır. 

9. To’hajilee (Sezon 5, Bölüm 13)

En İyi Breaking Bad Bölümleri

En İyi Breaking Bad Bölümleri Arasında En Yüksek Puan Alan Bir Bölüm… To’hajilee (Sezon 5, Bölüm 13)

Pek çok harika bölümün olduğu bir sezonda, ‘To’hajilee’ genellikle göz ardı edilir. Bölüm aynı zamanda zekice, yoğun ve çılgınca ve sizi neredeyse tamamen bunalmış durumda bırakıyor. Heisenberg’in düşüşünün başlangıcı’ olarak adlandırılabilecek bir bölüm. 

Çölde son silahlı çatışma başladığında ve bölümlerin sonunda ekran jeneriğe dönüştüğünde, bir sonraki bölümün televizyon tarihinin en büyük bölümlerinden biri olabileceğini tahmin edebilirsiniz.

8. Caballo sin Nombre (Sezon 3, Bölüm 2)

En İyi Breaking Bad Bölümleri

Walter White’ın evinin çatısına pizza kutusunu fırlattığı ikonik sahneyi içeren bir bölüm. Bryan Cranston, gösterinin büyük bir kısmında Heisenberg ve Walter White’ın birleşiminden oluşuyor. Bu iki kişiliğin tam bir dengede olduğu bir bölüm seçerseniz, bunu seçmeniz gerekir. Güçlü oyunculuk ve ateşli gerginlik bu bölümü en iyiler arasına yerleştirdi.

7. Full Measure (3. Sezon, 13. Bölüm)

En İyi Breaking Bad Bölümleri

‘Full Measure’, çığır açan 4. ve 5. sezonlar için mükemmel bir giriştir. Etkileyici, dramatik ve baştan sona iyi yazılmış olan ‘Full Measure’, Walter’ın kendisini ilk kez tehdit altında bulduğu ve savaşmaya başlamanın ipuçlarını gösterdiği bölümdür. 

Bu bölüme kadar, ‘Breaking Bad’in hangi yöne gitmek istediği ya da ne olmak istediği belli değildi. ‘Full Measure’, ‘Breaking Bad’in zaman çizelgesinde bir tür dönüm noktasıydı, gösterinin kalkışa karar verdiği ve bir daha geri dönmediği bölümdü. Bölümün son sahnesinde silah sesi duyulduğunda, Jesse Gale’i vurduğunda, hiçbir karakter için işlerin bir daha asla aynı olmayacaktı.

6. Crawl Space (4. Sezon, 11. Bölüm)

En İyi Breaking Bad Bölümleri

Walter’ın bölümün sonunda kendinden geçmeden hemen önce ‘Gezinme Alanı’nda Skyler’ın Ted’e parasını bağışladığını öğrendiğinde ortaya çıkardığı manyak kahkaha düpedüz üzücü ve ürpertici. Öfke, pişmanlık, ihanet, intikam, sadakat ve kahkaha dolu bir bölüm. 

Skyler’ın deliliğe dönüşü ve hangi tarafı seçeceğine karar verememesi bu bölümde doğru bir şekilde tasvir ediliyor

5. Face Off (Sezon 4, Bölüm 13)

En İyi Breaking Bad Bölümleri

Gus Fring’in Batman’den Two Face’e dönüşmeden hemen önceki kulak delici çığlığı . Walter White’ın artan öngörülemezliği. Son sahnede çekilen yavaş yakınlaştırma özelliğine sahip kamera, bu bölümü Breaking Bad’in en iyi bölümü yaptı. 

‘Face Off’ her şeye sahip, drama, kalp kırıklığı, aksiyon ve son zamanların en büyük televizyon uçurumlarından biri olabilecek kalp durdurucu bir doruk noktası. Bu bölüm, gösterinin en sembolik anlarından biri olabilir. Yazarlık, yönetmenlik, sinematografi ve oyunculuk her zamanki gibi üst seviye.

4. Granite State (Sezon 5, Bölüm 15)

En güzel dizilerin en güzel bölümleri

‘Breaking Bad’ teması, Walter White’ın kaçmadan önce sahip olduğu boş kadeh şaraba yaklaşırken bölümün son sahnesi için fon müziği olarak patladığında, bunun dizinin finali için mükemmel bir giriş olduğunu anlamışsınızdır.

3. Say My Name (5. Sezon, 7. Bölüm)

Breaking Bad bölümleri listesi

Herhangi bir “Breaking Bad” hayranına diziden en sevdiği alıntıyı sorarsanız o size “Say My Name” diyecektir. Bu bölüm, ‘Breaking Bad’in meşhur olduğu’ ölü sessizliği ‘maksimum etkisiyle kullanıyor. 

Heisenberg egoist ve narsisistliğin aşırı uç noktasına ulaştı, kurduğu imparatorluğun kralı olduğuna inanıyor. ‘Say My Name’, Walter White’a karşı olan tüm sempatinizin nihayet tükendiği ve yavaş yavaş onu desteklemeyi bıraktığınız bölüm olabilir.

2. Felina (Sezon 5, Bölüm 16)

en iyi breaking bad bölümü

Bugün birçok televizyon şovunun karşılaştığı bir sorun, dizinin finalinde yarım kalmış işleri çözememektir. Pek çok izleyici, finalin bu özel özelliğinin tam olarak hedefe uygun olmadığından şikayet ederek hoşnutsuz kaldı.Vince Gilligan ve ekibi, tüm zamanların en iyi dizi finallerinden birini yaptıklarında tüm şüphelerini bir kenara bıraktı. Heisenberg’in bir tatmin gülümsemesiyle yere düştüğü o son sahne, şovun her bir hayranının zihnine kazındı.

1. Ozymandias (Sezon 5, Bölüm 14)

Ozymandias

‘Ozymandias’ sadece ‘Breaking Bad’in bir bölümü değil, bir sanat eseri. ‘Ozymandias’ basit terimlerle mükemmelliktir. Sizi her şeyin başlangıcına geri götüren açılış sahnesinden, neredeyse ürkütücü bir tatmin duygusunun üstünüze geldiği ve aynı zamanda daha fazlası için susuz kaldığınız son sahneye kadar. Bu bölümün taşıdığı duygu tamamen yeni bir seviyede ve şoklar büyük ve hızlı bir şekilde art arda geliyor. ‘Breaking Bad’e ölümsüzlük statüsü veren bir bölüm seçmeniz gerekiyorsa, bu’ Ozymandias ‘olmalı.

Sex Education 3. Sezon Ne Zaman?

Sex Education Hayranlarına Müjde: 3. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

En iyi güney kore dizileri

Kore Dizileri: Netflix’teki En İyi Güney Kore Dizileri