in

Yeni Platform Olan Doğru mu? Uygulaması Nedir?

Doğru mu? uygulaması nedir? diye merak ediyorsanız bu haberimizde asılsız haberlerde mücadele etmek için kurulan yeni platform Doğru mu? uygulamasından bahsettik.

Sosyal medya oldukça yanlış haberlerle dolu. Durum böyle olunca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, internetteki sahte haberlerle mücadele etme için yeni doğrulama platformunu duyurdu.

Doğru mu? Uygulaması Nedir?

Doğru mu? Uygulaması

Son birkaç yıldır sosyal medya kullanımı oldukça arttı. Sosyal medya kullanıcılarının artmasıyla internette paylaşılan sahte haberlerde bununla birlikte yükselişe geçti. Özellikle deprem ve sağlık gibi önemli olaylarda paylaşılan sahte haber büyük bir sorun yaratıyordu.

Bu durumla mücadele etmek için Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Doğru mu? uygulamasını duyurdu. Asılsız haberlerin yarattığı sorunları en aza indirgemek için ‘Doğru Mu?’ uygulaması yakında kullanıma açılacak.

Doğru mu? Uygulaması, Yalan Haberleri Teyit Edecek!

Doğru mu? Uygulaması

Yalan haber sosyal medya aracılığıyla oldukça fazla kitlelere ulaşabiliyor. Sosyal medya da her konuda asılsız bilgi bulmak mümkün. Sosyal medya servisleri bu durumla mücadele etmeyince devreye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı girdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından duyurulan ‘Doğru Mu?’ uygulaması asılsız haberleri teyit edecek.

Bu uygulama sayesinde vatandaşlar bir haberin doğruluğunu anlaması haberi teyit edebilecek. En kısa zamanda hayata geçirilecek olan ‘Doğru Mu?’ uygulaması Android ve iOS telefonlara indirilebilecek.

TELEGRAM KİŞİ ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Telegram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olur?

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Etmezsek Ne Olur?