in

DM Nedir? Sosyal Medyada DM Ne Anlama Geliyor?

DM nedir, ne anlama gelmektedir? diye merak ediyorsanız bu haberimizde sosyal medyada DM ne anlama geliyor? sorusuna cevap verdik.

Sosyal medya kullanımı arttıkça Instagram ve Twitter gibi platformlarda DM kısaltmasının kullanımı da arttı. Durum böyle olunca insanlar DM ne anlama geliyor? diye sormaya başladılar. İşte detaylar…

DM Anlamı: DM Nedir?

DM Nedir? Sosyal Medyada DM Ne Anlama Geliyor?
DM Nedir? Sosyal Medyada DM Ne Anlama Geliyor?

Peki DM ne anlama geliyor? Çoğu durumda, insanlar sizden kendilerine DM göndermenizi istediklerinde, bir “Özel Mesaj” dan bahsederler. Doğrudan mesaj, sosyal medya kullanıcıları arasındaki özel bir iletişimdir ve bazen özel mesaj veya PM olarak adlandırılır. Doğrudan mesaj gönderdiğinizde, içeriği yalnızca siz ve alıcı görebilirsiniz.

DM’leri Hangi Platformlara Gönderebilirsiniz?

Instagram, Facebook, TikTok, LinkedIn ve Twitter dahil olmak üzere çoğu sosyal platform, DM özelliği sunar.

Her platform için DM özelliklerini kullanma gereksinimleri değişiklik gösterir. Bazıları geçerli bir telefon numarası gerektirirken, diğerleri belirli bir yaşın üzerinde olduğunuzu veya mesaj alıcısını takip etme koşulu gerektirir.

Çoğu platformda, spam’ı önlemek için bir günde gönderebileceğiniz doğrudan mesajların sayısı konusunda sınırlamalar vardır.

DM’nin Alternatif Anlamları

Çoğu zaman bir kişi DM kısaltmasına atıfta bulunsa da Direkt Mesaj anlamına gelse de, DM bilmeniz gereken alternatif anlamlara sahip olabilir.

DM “Önemli Değil” anlamına gelebilir – bu, bir olay veya sonucu umursamadığınızı söylemenin kibar bir yoludur ve çoğunlukla metinlerde görülür. DM, gönderenin bir konu hakkında güçlü bir fikri olmadığını belirten “Aldırmayın” anlamına da gelebilir. Yine, bu kullanım en çok metinlerde görülür.

Masa üstü oyunlara aşina olanlar için, DM’nin Dungeon & Dragons oyunundaki bir Dungeon Master’a atıfta bulunabileceğini de biliyor olabilirsiniz.

İLGİLİ HABER
Instagram Hesabınızı Nasıl Kapatırsınız? 2021
oyunlarda FPS arttirma

Windows 10’da Oyun Performansı (FPS) Nasıl Arttırılır?

En İyi Robot Süpürgeler | 2021 Tavsiye ve Önerileri

En İyi Robot Süpürgeler | 2021 Tavsiye ve Önerileri