in ,

DLC Nedir? DLC, Oyunlarda Ne Anlama Geliyor?

DLC nedir diye merak ediyorsanız bu haberimizde oyunlardaki DLC’lerin ne anlama geldiklerini açıkladık. İşte Dlc nedir? Dlc, oyunlarda ne anlama geliyor?

Şimdiye kadar oyunların belirli bir başlangıcı ve sonu vardı. Oyuncular bir oyuna başlar ve sona ulaşan ilk oyuncular olmak için akranlarıyla rekabet ederek bitirmeyi umarlardı.

Ancak oyun dünyası artık farklı. Pek çok oyuncu, oyunların belirli bir sonu olduğu gerçeğinden memnun değil. Ve çoğu oyuncu favori oyunlarını oynamaya devam etmek istiyor. Dolayısıyla, bu ve diğer faktörler DLC fikrini doğuran sebeplerdi.

DLC, geliştiricilere hedef kitlelerine daha fazlasını sağlama ve oyunlarının sahip olabileceği bazı hataları düzeltme şansı verdi.

DLC Nedir DLC Oyunlarda Ne Anlama Geliyor

DLC, Oyunlarda Ne Anlama Geliyor?

DLC, ‘indirilebilir içerik’ anlamına gelir. Bir oyuncunun video oyununun tam bir sürümüne sahip olduktan sonra bile yükleyebileceği ek dijital içeriktir. DLC genellikle oyun içinde çevrimiçi olarak kullanılabilir hale gelir veya PlayStation gibi bir oyun platformuna yüklenebilir.

Bazen DLC paketleri ücretsizdir, diğer zamanlarda ise bir bedeli vardır ve bunun için ödeme yapmanız gerekir. 

[rb_related title=”İLGİLİ HABERLER” total=”2″ style=”dark”]

DLC, kurulduğunda oyunda belirli şeyleri değiştirebilir veya ekleyebilir. Bazıları dış görünümlerde veya seslendirmelerde değişiklikler yaratır. Diğer DLC’ler oyuna yeni alanlar ekleyebilir veya oyunun tüm görünümünü değiştirebilir.