in

CS GO Sistem Gereksinimleri Nedir? (CS GO Kaç GB) CS GO Oynamak İçin Gerekli PC Özellikleri Nedir?

CS GO sistem gereksinimleri FPS türünü seven oyuncular tarafından merak ediliyor. Popüler rekabetçi oyunu oynamak isteyen kişiler CS GO kaç GB? diye soruyorlar. CS GO oynamak için gerekli PC özellikleri bilinmediği için bu haberi hazırladık.

İlk olarak 2021 yılında Valve tarafıdan geliştirilen ve piyasaya sürülen CS GO oyununun popülerliği her geçtiğimiz gün artıyor. FPS türündeki oyunları seven oyuncular tarafından oldukça fazla oynanan CS GO oyununun sistem gereksinimleri yeni oyuncular tarafından merakla araştırılıyor.

CS GO Sistem Gereksinimleri Nedir CS GO Kaç GB CS GO Oynamak İçin Gerekli PC Özellikleri Nedir

Bilgisayarım CS GO açar mı? CS GO kaç GB? diye merak ediyorsan doğru sayfadasın. Bu haberimizde bilgisayarınızın CS GO açabilmesi için gerekli minimum ve önerilen donanım özelliklerini sıraladık.

CS GO Sistem Gereksinimleri (2021)

CS GO rekabetçi bir oyun olduğundan bu oyunu düzgün bir şekilde oynayabilmeniz için bilgisayarınızın donanım özellikleri iyi olmalıdır. Eğer donanım özellikleri düşük bir bilgisayarınız varsa düşük FPS alırsınız. Bu düşük FPS oyunu mahvedebilir. Bu yüzden sisteminiz aşağıdaki CS GO sistem gereksinimlerini karşılamalıdır.

CS GO Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750
  • Bellek: 2 GB DDR3 RAM
  • Ekran Kartı: 256 MB Ekran kartı ve DirectX 9 Desteği
  • Depolama: 20 GB

[rb_related title=”İLGİLİ HABERLER” total=”2″ style=”dark”]

Mac OS İçin CS GO Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core Duo Processor 2 GHz
  • Bellek: 2 GB DDR3 RAM
  • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2400 veya NVidia 8600M
  • Depolama: 20 GB

Önerilen CS GO Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5 6600 veya AMD Ryzen 5 2600
Bellek: 8 GB DDR3 RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon RX 580
DirectX: 11
Depolama: 20 GB

CS GO Sistem Gereksinimleri Nedir CS GO Kaç GB CS GO Oynamak İçin Gerekli PC Özellikleri Nedir

CS GO Kaç GB?

CS GO oyunu genelde 15 GB’dır. Fakat gelen güncelleme ye yeniliklerle birlikte oyunun boyutu 17-18 GB’a kadar çıkmaktadır. Bu yüzden CS GO oyununu bilgisayarınızı indirebilmeniz için en az 20 GB kullanabilir alanınız olmalı.

CS GO Kaç FPS Alırım?

Yukarıda listelediğimiz minimum sistem gereksinimlerine sahipseniz CS GO’da 40-50 FPS civarlarında bir FPS alırsınız. Eğer yukarıdaki önerilen sistem gereksinimlerine sahipseniz 50-65 FPS civarlarında bir FPS alırsınız.

CS GO Directx Kaç İstiyor?

DirectX, Microsoft’un video oyunları başta olmak üzere çoklu ortam yazılımlarını rahat, hızlı ve uyumlu şekilde hazırlayabilmek için yarattığı bir uygulamadır. CS GO oyununu oynayabilmek için DirectX 9.0 veya daha üstü gereklidir.

[rb_related title=”İLGİLİ HABERLER” total=”2″ style=”dark”]

CS GO Ne Kadar Sürede İner?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi CS GO oyunu ortalama 15 GB’dır. 15 GB’lık bi oyun ortalama olarak 2-3 saat civarında indirilmektedir. Bu süre internet hızınıza bağlı olarak değişir.

CS GO Fiyatı Ne Kadar?

CS GO oyununun fiyatı eskiden 24 TL‘di. Fakat CS GO 2018 yılı itibariyle artık ücretsiz oldu. Oyuncular CS GO oynamak için artık ücret ödemek zorunda değiller.