in

Tüm Zamanların En Ünlü Çizgi Film Karakterleri

Çizgi film karakterleri geçmişten günümüze hayatımızda yer etmeyi başarmışlardır. İşte sizi adeta bir zaman yolculuğuna çıkaracak, en ünlü çizgi film karakterleri…

Çizgi film karakterleri çocukluğumuzun unutulmaz kahramanlarıdır. Çizgi film karakterlerini sevmek için çocuk olmanıza gerek yok. Her yaştan insanın sevdiği ve çocukluğumuzda severek izlediğimiz o çizgi film karakterlerini merak ediyorsanız detaylar haberimizde.

İLGİLİ HABER
See 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

En İyi Çizgi Film Karakterleri

Çocukluğumuzda çizgi film seyretmek en büyük hobilerimizden birisiydi. Her gün sabahın erken saatlerinde kalkıp ekranın başında beklediğimiz çizgi film karakterleri çocukluğumuzun bir efsaneleri haline geldi. İşte sizi adeta bir zaman yolculuğuna çıkaracak, en ünlü çizgi film karakterleri…

Tom ve Jerry

Çizgi film karakterleri

Listemizin en tepesinde tabi ki çocukluğumuzda en çok izlediğimiz çizgi filmlerden birsi olan Tom ve Jerry bulunuyor. ‘Tom ve Jerry’nin maceraları, yıllar geçse bile ekranlarda yayınlanmaya devam ediyor. 

Homer Simpson

Çizgi film karakterleri

The Simpsons’ın ana kahramanlarından birisi olan Homer Simpson, Springfield Nükleer Santrali’nde güvenlik müfettişi olarak çalışmaktadır. Homer’ın, obezite ve tembellik gibi birkaç sorunu vardır. Ancak, terbiyeli bir adam olmak için gerçekten çok çabalıyor ve kendini ailesine adamıştır.

Homer, televizyon tarihinin en etkili karakterlerinden biridir ve bir Amerikan kültürel ikonu olarak kabul edilir. 

Eric Cartman

Çizgi film karakterleri

Eric Cartman, Matt Stone ve Trey Parker tarafından yaratılan yetişkin televizyon dizisi ‘South Park’ın dört ana karakterinden birisidir. Colorado’nun hayali South Park kasabasında bir ilkokul öğrencisi olan Cartman, rutin olarak küçük bir kasabada alışılmadık olağanüstü deneyimler yaşar.

Bugs Bunny

Çizgi film karakterleri

Bugs Bunny ilk olarak ‘Looney Tunes’ ve ‘Merrie Melodies’ animasyon serilerindeki başrolleriyle tanınıyor. 

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre Bugs Bunny, diğer çizgi film karakterlerinden daha fazla filmde yer aldı ve dünyada en çok canlandırılan dokuzuncu film kişiliğidir.

BoJack Horseman

Çizgi film karakterleri

Bojack Horseman; 90’larda ünlü bir televizyon oyuncusu iken şimdilerde yıldızı sönmüş bir attır. Bojack‘i Arrested Development dizisinden tanıdığımız Will Arnett seslendiriyor.

Mickey Mouse

Çizgi film karakterleri

Walt Disney tarafından yaratılan Mickey, muhtemelen tüm zamanların en tanınmış çizgi film karakteridir. İlk olarak 1928’de Steamboat Willie olarak görünen Mickey Mouse, 130’dan fazla filmde rol aldı ve Akademi Ödülü’ne on kez aday gösterildi.

Rick Sanchez

Çizgi film karakterleri

Rick and Morty dizisinden tanıdığımız Rick Sanchez, sosyopatik bir bilim insanıdır. Ayrıca Beth Smith’in babası ve Morty’nin dedesidir.

Dexter

Çizgi film karakterleri

Dexter, bebekliğinden beri fantastik icatlar yapan son derece zeki bir çocuktur. Dexter karakteri, muazzam popülaritesi nedeniyle dünya çapında milyonlarca çocuk izleyicinin zihninde ve anılarında silinmez bir iz bıraktı.

Scooby Doo

Çizgi film karakterleri

Scooby Doo, Shaggy Rogers’ın evcil hayvanı ve ömür boyu arkadaşıdır. Bozuk İngilizce konuşabilen benzersiz, antropomorfik bir köpektir ve genellikle söylenen kelimelerin önüne ‘R’ harfini koyar. Adı, Frank Sinatra’nın “Strangers in the Night” şarkısındaki hecelerin ‘doo-be-doo-be-doo’sundan esinlenmiştir.

Ash Ketchum

Çizgi film karakterleri

Japonya’da Satoshi olarak bilinen Ash Ketchum, televizyon tarihinin en çok tanınan çizgi film karakterlerinden biridir. Pokemon serisinin ana kahramanı Ash, bir ‘Pokemon’ ustası olmak istemektedir. 

Daffy Duck

Çizgi film karakterleri

Warner Bos tarafından üretilmiş ve antropomorfik bir ördek olarak tasarlanan Daffy Cornelius Duck, genellikle Bugs Bunny’nin rakibi olarak tasvir edilir. Daffy Duck en büyük 50 çizgi film karakteri listesinde 14. sıradadır.

Vegeta

Çizgi film karakterleri

Başlangıçta Akira Toriyama tarafından yaratılan Japon manga dizisi ‘Dragon Ball’da yer alan kurgusal karakter Vegeta, geniş çapta izlenen televizyon animasyon dizisi’ Dragon Ball Z’deki varlığı ile dünya çapında ün kazanmıştır.

George Jetson

Çizgi film karakterleri

40 yaşındaki George Jetson, Jetgiller dizisinin ana karakteri ve kahramanıdır. Her zaman yanlış kararlar veriyor gibi görünen sevgi dolu bir aile babası olarak tasvir edilmektedir. George Jetson, Spaceley’s Skyrockets’da çalışıyor ve Jane ile evlidir.

Sylvester

Çizgi film karakterleri

Sylvester, ‘Looney Tunes’da üç kez Akademi Ödülü kazanan antropomorfik bir kedidir. Sylvester, oynadığı dizilerde çoğunlukla, Tweety Bird, Speedy Gonzales veya Hippety Hopper’ı kovalarken görünüyor.