Btw Ne Demek? Btw Kısaltması Nedir, Ne Anlama Gelir?

  • Whatsapp
Btw Ne Demek? Btw Kısaltması Nedir, Ne Anlama Gelir?

Btw ne demek? Sorusu sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça merak edilmektedir. Nedeni ise Btw gibi kısaltmalar genellikle Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlarda kullanılır. Bu platformlarda Btw kısaltmasını görenler bu kısaltmanın anlamını araştırmaya başlıyor.

Loading...

Btw anlamı nedir? diyenler için bu haberi hazırladık. İşte detaylar…

Btw Ne Demek?

BTW, çoğunlukla sohbetlerde kullanılan bir kısaltmadır. İngilizce açılımı “BThe Way” anlamına gelir. Btw’nin Türkçesi ise ‘bu arada’ demektir. Sosyal medyada “Btw” kısaltmasını kullanacağınız gibi, mesajlaşma, e-posta ve internet konuşmalarında da kullanılabilir.

Loading...

İnsanlar Neden Btw Gibi Kısaltmalar Kullanıyor?

Btw gibi kısaltmalar, özellikle internette çok fazla zaman harcayan genç insanlar arasında uzun yıllardır büyük popülerlik kazanmıştır. Bu tür kısaltmaların neden bu kadar yaygın olduğunu anlamak için dilbilimci olmanıza gerek yok: Bugün birçok insan, sohbetlerde, geçmişte olduğundan çok daha fazla yazılı olarak iletişim kuruyor.

Yazılı iletişimde hız kazanmak için sık kullanılan ifadeler “Btw” ifadesi gibi basitçe kısaltılmıştır. Birçok kısaltmanın İngilizceden gelmesi şaşırtıcı değildir. İngilizce şu anda dünya dili olduğundan çoğu ifade “Btw” gibi İngilizce bir kısaltmadır.

İnternetteki Diğer Kısaltmalar

BTW yaygın olarak kullanılan bir kısaltmadır, ancak başka birçok kısaltma da vardır. Aşağıdaki kelimelerin ne anlama geldiğini size açıkladık:

Related posts