Bruh Ne Demek? “Bruh”un Anlamı Nedir?

  • Whatsapp
Bruh Ne Demek? "Bruh"un Anlamı Nedir?

Bruh ne demek? diye merak ediyorsanız bu yazımızda bruh kelimesinin ne anlama geldiğini sizlerle paylaştık. Özellikle Instagram’da sıklıkla kullanılan Bruh’un ne demek olduğu bu haberde.

Loading...

Bruh Ne Demek?

Bruh ne demek bruh anlamı nedir, Bruh Ne Demek? “Bruh”un Anlamı Nedir?

Başlangıçta “bruh” kelimesi, “Bro” kelimesini sıklıkla kullanan Amerikalı rapçilerden gelir. Bu, “kardeş” anlamına gelen Brother’ın İngilizce kısaltmasıdır. Ayrıca Bruh kelimesi internette bir gönderiye veya mesaja hüsrana uğramış veya hayal kırıklığına uğramış bir tepki olarakta kullanılır.

Bruh Moment Ne Demek?

Günümüzde “Bruh Moment” ifadesi memlerde kullanılan popüler bir konu haline geldi. “Bruh Moment”, şaşırtıcı veya aptalca bir şey olduğunda kullanılır. “Bruh Moment”ın yayılmasına yardımcı olan siteler Instagram, Reddit ve iFunny’dir.

Bruh Girl Ne Demek?

Bruh Ne Demek? “Bruh”un Anlamı Nedir?

Bir bruh girl, görünüşe önem vermeyen, çok yiyen, küfür eden, gaz çıkaran, içki içen ve özünde ‘erkek ‘ gibi olan kız tipidir.

Loading...

Bruh Kelimesi Sosyal Medya’da Nasıl Kullanılır?

Bruh kelimesi sosyal medyada, bir şey beklendiği gibi gitmediğinde ve sonuç olarak hayal kırıklığına uğranıldığında kullanılır. Örneğin birisi “Kız arkadaşım benden ayrıldı” yazsa, bazı kullanıcılar “Bruh” diye yorum yapar. Böyle bir kullanımda Bruh şu anlama gelmektedir: “Aman Tanrım, bunun için üzgünüm”. 

Bruh, aynı zamanda bir şaşkınlık ifadesi olarak da kullanılabilir. Örneğin birisi ” Üniversite sınavını kazandım” yazarsa, sizde “Gerçekten mi?” yerine “Bruh ?!” diyebilirsin.


Türkçe de bazı kelimelerin yazılışında yanlışlık yapılmaktadır. Yazılışında en çok hata yapılan kelimelerden biriside İyi ki’dir. İyi ki nasıl yazılır? içeriğimiz de okumayı ihmal etmeyin.

Related posts