Babalar Günü Ne Zaman? 2021 Babalar Günü Tarihi ve Önemi

  • Whatsapp
Babalar Günü Ne Zaman? 2021 Babalar Günü Tarihi ve Önemi

Babalar, ailelerini maddi ve fiziksel olarak sağlıklı tutmak için gece gündüz çalışan süper kahramanlardır. Ailesine hayallerindeki hayatı yaşatmak için hayatta kendi arzularını görmezden gelen ailenin ayrılmaz bir üyesidir. Babalar bazen çocuklarına duydukları koşulsuz sevgiyi kelimelerle ifade edemese de, eylemleri her zaman çok şey anlatır. 

Loading...

Babalar Günü yaklaşıyor. Hem çocuklar hem de babalar 20 Haziran’daki Babalar Günü’nü dört gözle bekliyorlar. “Babalar Günü ne zaman?” diye merak ediyorsanız bu haberimizde hayatımızdaki en önemli figürlerden olan babalarımız için kutladığımız babalar gününün bu seneki tarihini sizlerle paylaştık.

Babalar Günü Ne Zaman? 2021

Babalar Günü Ne Zaman? 2021 Babalar Günü Tarihi ve Önemi

Babalar Günü tarihi yıldan yıla değişmektedir. Çoğu ülkede, Babalar Günü Haziran ayının üçüncü haftasının Pazar günü kutlanır. Örneğin, Avrupalılar 19 Mart’ta kutlarken, Türkiye ise babalar gününü 20 Haziran’da kutlar.

Loading...

Babalar Günü 2021 Tarihçe

Babalar Günü, babası tarafından beş kardeşle birlikte büyütülen Sonora Smart Doss adlı bir kadın tarafından ortaya çıkartılmıştır. Doss, babasının onu ve kardeşlerini yetiştirme çabasını onurlandırmak için, babasını takdir etmek için Anneler Günü gibi bir gün kurmak istedi. İlk resmi Babalar Günü 18 Haziran 1972’de kutlandı. O zamandan beri her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar gününe denk gelen gün Babalar Günü olarak kutlanıyor.

Babalar Günü 2021 Önemi

Babalar Günü Ne Zaman? 2021 Babalar Günü Tarihi ve Önemi

Babalık ruhunu kutlamak, Babalar Günü’nün ayrılmaz bir özüdür. Bu gün, çocuklar babalarının çabalarını ve sıkı çalışmalarını takdir eder. Babalar günü, babalarının hayattaki varlığını takdir etmek için yapılabileceğiniz en önemli şeylerden birisidir.

Bir babanın sevgisi, annelerin bizim için yaptıklarıyla karşılaştırıldığında genellikle hafife alınır, ancak bu, babaların sevgisinin çocukları için az olduğu anlamına gelmez. Ne de olsa, bir babanın çocuğuna olan sevgisi, hayatı boyunca hep aynıydır ve hep aynı kalacak.

Related posts