Apk Dayı Nedir? Apk Dayı’dan Oyun İndirme

  • Whatsapp
Apk Dayı Nedir? Apk Dayı'dan Oyun İndirme

Daha önce bir Android cihaz kullandıysanız ve hileli oyunlar ve uygulamalar indirdiyseniz, muhtemelen APK terimi ile karşılaşmışsınızdır. Ülkemizde birçok APK indirme sitesi mevcuttur. Bu sitelerin arasında en çok Apk Dayı bilinmektedir. Apk Dayı sitesi ile güncel hileli oyunları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Apk Dayı nedir? Bu siteden nasıl oyun indirilir? gibi sorulara geçmeden önce gelin APK ne demek öğrenelim.

Loading...

Apk Nedir?

APK terimi, Android Paket Kiti anlamına gelir. APK dosyası ise .apk dosya uzantısıyla gelen herhangi bir uygulama için bir arşiv dosyası olarak kabul edilebilir. Mobil uygulamaların dağıtımı ve kurulumu için Android işletim sistemi tarafından kullanılan bir paket dosya formatıdır.

Windows işletim sisteminin yazılım yüklemek için .exe dosyasını kullanması gibi, aynı şey Android için de geçerlidir. Bazı kişilerin APK hakkında bilgi sahibi olmamasının nedeni, çoğu kişinin uygulamasını Google Play Store’dan indirmesidir. APK dosyaları ise Google Play Store’dan bağımsız olarak Apk Dayı gibi sitelerden indirilir.

Apk Dayı Sitesi Ne İşe Yarar?

Apk Dayı Nedir? Apk Dayı'dan Oyun İndirme

Apk Dayı 2015 yılında kurulmuştur. Kurulum amacı insanların zaten yüklü ücretler vererek satın aldıkları akıllı cihazlardaki oyunları oynamak için bir de oyun için satın almalara ücret ödememesini sağlamaktır. Apk Dayı’nın diğer sitelerden farkı ise tüm APK dosyalarını virüs testi yaparak oyunların ve uygulamaların kullanıcılara çalışır halde sunmasıdır.

Loading...

APK Dosyaları Ne İçin Kullanılır?

Varsayılan ayarların ve uygulamaların kısıtlayıcı olduğunu düşünen ve cihazlarında daha fazla özgürlük elde etmek isteyen Android kullanıcıları APK dosyalarını yüklemeyi tercih etmelidir. Google Play’deki uygulamaların APK dosyaları indirmek oldukça basittir.

Eğer bir oyunu hileli olarak oynamak veya ücretli bir uygulamayı ücretsiz olarak indirmek istiyorsanız Apk indirebilirsiniz. Bu nedenin yanı sıra, APK dosyalarının diğer ana kullanımları şunlardır:

  • APK dosyalarını kullanmak, resmi sürümlerinden önce sızdırılan uygulamaları indirmenize ve kullanmanıza olanak tanır.
  • Google tarafından uygulanan bazı bölge kısıtlamaları nedeniyle bazen Android cihazınıza uygulama yükleyemeyebilirsiniz. Bu zamanlarda, Apk yüklemek, sorununuza bir çözüm olacaktır.
  • Bazı geliştiriciler, uygulamalarını Google Play Store’da sunmayabilir. Bu tür bir durumda, bir APK dosyası kullanmanız gerekecektir.

Apk Dayı Sitesinden Nasıl APK Dosyası İndirilir?

Apk Dayı Nedir? Apk Dayı'dan Oyun İndirme

Android cihazınıza bir APK dosyası yüklemek için ayarlarınızda yüklemeyi etkinleştirmeniz gerekir. APK dosyalarını yüklemek için şu adımları izleyin:

  • Android cihazınızda Ayarlar’a gidin.
  • Ayarlar sayfasına girdikten sonra “Güvenlik”e dokunun.
  • Bilinmeyen Kaynaklar’ın yanındaki kutuda bir onay işareti olduğundan emin olun. Bilinmeyen Kaynaklar etkinleştirildikten sonra artık devam edebilir ve APK dosyalarını yükleyebilirsiniz.
  • Sadece tarayıcınızı açın, Apk Dayı sitesinden indirmek istediğiniz APK dosyasını arayın ve indirin.
  • Dosya indirildikten sonra “İndirilenler” klasörünüzü açın, dosyaya basın ve “Evet”e dokunun. Uygulamanız yüklenmeye başlayacaktır.

Related posts