in

533 Milyon Kişinin Facebook Verileri Çevrimiçi Olarak Yayınlandı

Basında çıkan haberlere ve bir siber suç uzmanına göre, ilk olarak 2019’da sızdırılan 500 milyondan fazla Facebook kullanıcısını etkileyen veriler, e-posta adresleri ve telefon numaraları da dahil olmak üzere, çevrimiçi bir bilgisayar korsanları forumunda yayınlandı.

Hudson Rock siber suç istihbarat şirketinin baş teknoloji sorumlusu Alon Gal, Cumartesi günü Twitter’da “533.000.000 Facebook kaydının tamamı ücretsiz sızdırıldı” dedi.

AFP’nin bağımsız olarak onaylayamadığı Business Insider’daki bir rapora göre, verilerin bir kısmı güncel görünüyordu. Sızan telefon numaralarının bir kısmının hala Facebook hesap sahiplerine ait olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABER
WhatsApp - İnstagram Çöktü Mü? 19 Mart 2021

Gal, “Bu, bir Facebook hesabınız varsa, hesap için kullanılan telefon numarasının büyük olasılıkla sızdırıldığı anlamına gelir” dedi. Ancak Facebook, haberlerin eski haberler olduğunu söyledi.

533 Milyon Kişinin Facebook Verileri Çevrimiçi Olarak Yayınlandı

Bir şirket sözcüsü, “Bu daha önce 2019’da bildirilen eski veriler” dedi. “Bu sorunu Ağustos 2019’da bulduk ve düzelttik.” dedi.

Veriler telefon numaralarını, tam isimleri, doğum tarihlerini ve bazı hesaplar için e-posta adreslerini ve ilişki durumunu içerirmektedir.

İLGİLİ HABER
DM Nedir? Sosyal Medyada DM Ne Anlama Geliyor?

Gal, Twitter’da “Kötü kişiler bu bu bilgileri sosyal mühendislik, dolandırıcılık, bilgisayar korsanlığı ve pazarlama için kullanacak” dedi.

Google Kendi İşlemcilerini Üretiyor

Pixel 6, Google Yapımı Mobil Yonga Setiyle Güçlendirilecek

En İyi Akıllı Saatler 2021

En İyi Akıllı Saatler 2021 | Satın Alınabilecek En İyileri